Hoppa till sidans innehåll

Grattis till alla som placerat sig 2013

16 SEP 2013 07:30
under vecka 47
  • Uppdaterad: 17 FEB 2014 10:57

 

Grattis till alla som placerat sig under vecka 49.
Tävling: Klass: Ryttare: Häst: Placering:
Helsingborg FRK 140cm Bed A:0 Jennie Juhlin Easy Q 3
Grattis till alla som placerat sig under vecka 46.      
         
Tävling: Klass: Ryttare: Häst: Placering:
         
Grevagården RF SM 5åringar Final LB Joel Torstensson Näsuddens Lucas 1
Grevagården RF SM 7åringar Final Msv B Mikaela Gustaphson  Sam 3
Grevagården RF LB 5åringar Bed A Joel Torstensson Näsuddens Lucas 1
Grevagården RF LB 5åringar Bed A Joel Torstensson Näsuddens Lucas 1
Grevagården RF LB Bed A Joel Torstensson Näsuddens Lucas 1
Grevagården RF LA 7åringar Bed A Mikaela Gustaphson  Sam 1
         
Strömsholm RF 145cm Bed A:0 Jennie Juhlin Easy Q 3
Strömsholm RF 125cm Bed A:0/A:0 Anders Lundström All Passion SKB 10
Strömsholm RF 125cm Bed A:0/A:0 Rebecca Jansson Poetics Tudelu FLB 7
Strömsholm RF 140cm Bed A:0 Jennie Juhlin Ingo 175 6
Strömsholm RF 135cm Bed A/A:0 Jennie Juhlin  Easy Q  11
Strömsholm RF 125cm Avd B Linda Eriksson Carthouche 1
Strömsholm RF 125cm A:0/A:0 Therse Nyman Acindo SB 11
Strömsholm RF 115cm A:0/A:0 Anders Lundström All Passion SKB 8
Strömsholm RF 115cm A:0/A:0 Tilda Widerström Hot Brandy 14
Strömsholm RF 115cm A:0/A:0 Hanna Belin Ultieme  16

 

Grattis till alla som placerat sig under vecka 46.    
         
Tävling: Klass: Ryttare: Häst: Placering:
         
Heby RF 130cm A:0/A:0 Rebecca Jansson Colgraff 2
Heby RF 120cm A:0 Rebecca Jansson Poetics Tudelu FLB 4
Heby RF 120cm Avd B Tove Nilsson Junior 5
Heby RF 120cm AvdB Emelie Smedeby Farmors Mirakel 1
Heby RF 110cm A:0/A:0 Tove Nilsson Junior 14
Kumla RK 110cmA/A:0 Mikaela Gustaphson Chestefield 16
Kumla RK 110cm A/A:0 Livia Krecker Tancelot 12

 

Grattis till alla som placerat sig under vecka 45.    
         
Tävling: Klass: Ryttare: Häst: Plac
Flyinge Häst SK 135cm A:0 Jennie Juhlin Easy Q 1
Flyinge Häst SK 135cm A/A:0 Jennie Juhlin Easy Q 7
         
Eskilstunaortens RF 110cm Avd B Therese Nyman  Cash Flow 1
Eskilstunaortens RF 110cm Avd B Therese Nyman  Lord Loop 1
Eskilstunaortens RF 100cm Bed A Malin Hollman Wureen 1
Eskilstunaortens RF 100cm Bed A Linda Olivi Rozetta Van L W 1
Eskilstunaortens RF 100cm Bed A Therese Thomsen Amor 1
Eskilstunaortens RF 100cm Bed A Lisa Simonsen Ford 1
Eskilstunaortens RF 90cm CR Linda Olivi Rozetta Van L W 1
Eskilstunaortens RF 90cm CR Amanda Thunberg Lase 1
Eskilstunaortens RF 90cm CR Isabelle Rosqvist Andersson Jamba Roo 1
         
         
Eskilstunaortens RF LD CR Lina Bohlström No Doubt 1

 

Grattis till alla som placerat sig under vecka 44.

Grattis VRS laget som kom 2:a sista omgången i Eliten. Red gjorde, Lois, Rebecca P, Linn och Linda.

   
         
Tävling: Klass: Ryttare: Häst: Placering:
         
Borås MsvB WR A:0/A:0 Mikaela Gustaphson  Sam 3
Borås LA A:AO Mikaela Gustaphson  Sam 12
Borås LA Bed A Mikaela Gustaphson  Sam 1
         
Hamre 135 A:0 Rebecca Pannula Littlefoot 5 7
Hamre 125 AvdB Ulrika Nilsson Charlie 3
Hamre 125A:0/A:0 Rebecca Jansson Poetics Tudelu FLB 3
Hamre 125 A:0/A:0 Rebecca Jansson Colgraff 6
Hamre 125 A:0/A:0 Therese Nyman Edwondo 9
Hamre 115 A:0/A:0 Tilda Widerström  Hot Brandy 8
Hamre 130 AvdB Linda Eriksson  Carthouche 1
Hamre 130 A:0/A:0 Linda Eriksson  Luxembourg S.E 20
Hamre 135 A:0 Rebecca Pannula Littlefoot5 7
Hamre 120 AvdB Ulrika Nilsson Cantona 6
Hamre 120 AvdB Lois Petterson Gust Man 6
Hamre 120 AvdB Linda Eriksson  Carthouche 6
Hamre 120 AvdB Ulrika Nilsson Charlie 6
Hamre 120 AvdB Emelie Smedeby Farmos Mirakel 6
Hamre 120 A:0/A:0 Rebecca Jansson Poetics Tudelu FLB 5
Hamre 120 A:0/A:0 Anders Lundström  All Passion SKB 21
Hamre 120 A:0/A:0 Charlie Siemerling Indoctra 18
Hamre 130 A:0 Linn Wässman Chiemsee F 8
Hamre 120 A:0/A:0 Therese Nyman Edwondo 14
Hamre 120 A:0/A:0 Rebecca Jansson Poetics Tudelu FLB 2
Hamre 120 A:0/A:0 Carolina Damm Leuthinne 13
Hamre 120 A:0/A:0 Rebecca Jansson Colgraff 5
Hamre 110 Avd B Therese Nyman Cash Flow 1
Hamre 110 A:0/A:0 Anders Lundström  All Passion SKB 7
Södertälje RK 100 Clear Round Caroline Andersson Eroz  1
Södertälje RK 110 AvdB Caroline Andersson Eroz 1

 

Grattis till alla som placerat sig under vecka 43.    
         
Tävling: Klass: Ryttare: Häst: Plac
         
Varbergs RK 135cm A:0 Jennie Juhlin Ingo 175 12
Varbergs RK 135cm A:0 Jennie Juhlin Easy Q 13
         
         
Mjölby RK MsvB avd:B Joel Torstensson Woodfield Grey Boy 1
Mjölby RK MsvB avd:B Joel Torstensson Woodfield Grey Boy 1
Örebro FRK LC AvdB Joel Torstensson Näsuddens Lucas 1
Örebro FRK LB AvdB Joel Torstensson Näsuddens Lucas 1

 

Grattis till alla som placerat sig under vecka 42.    
         
Tävling: Klass: Ryttare: Häst: Plac:
         
Åsebo RS LA Bed A:0 Tove Nilsson Andries 3
Hamre RK LC Avd B Carina Axling Scaldia´s Nikita 4
         
Hamre RK 110cm Avd B Linn Wässman Important Van´t Heike 1
Hamre RK 110cm Avd B Ulrica Nilsson Cindyrella 1
Hamre RK 110cm A:0/A:0 Mikaela Gustaphson  Chesterfield 8
Hamre RK 110cm A:0/A:0 Terese Björklund Cordzyla 11
Hamre RK 110cm A:0/A:0 Jennie Torstensson Coral 5
Hamre RK 110cm A:0/A:0 Terese Björklund Cordzyla 8
Hamre RK 110cm A:0/A:0 Mikaela Gustaphson  Chesterfield 15
Hamre RK 100cm Avd B Ida Aldernäs Carlentini 1
Hamre RK 100cm Avd B Sofie Andersson Tesoro (36) 1
Hamre RK 100cm Avd B Ulrica Nilsson Cindyrella 1
Hamre RK 90cm BedA Jennie Juhlin Tendresse V H L Z 1
Hamre RK 90cm BedA Rebecca Jonas Cinx (SWB) 1
Hamre RK 90cm BedA Rebecca Jonas Casilla RAA (SWB) 1
Lidköpings RK 120cm A:0/A:0 Therese Nyman Carlina SB 14
Lidköpings RK 120cm A/A:0 Therese Nyman Acindo SB 19

 

Grattis till alla som placerat sig under vecka 41.    
         
Tävling: Klass: Ryttare: Häst: Plac
         
Södertälje RK 125cm A:0/A:0 Jennie Juhlin Armani 11
Södertälje RK 140cm A:0 Jennie Juhlin Easy Q 10
Södertälje RK 130cm A:0 Jennie Juhlin Armani 11
Strömsholm RS 130cm A:0 Rebecca Jansson  Poetics Tudelu FLB 10
Strömsholm RS 130cm A:0 Rebecca Pannula Littlefoot 5 7
Strömsholm RS 120cm AvdB Ola Torstensson Felix 1
Strömsholm RS 120cm AvdB Ulrika Nilsson Charlie 1
Strömsholm RS 120cm AvdB Ulrika Nilsson Cantona 1
Strömsholm RS 120cm A:0/A:0 Rebecca Jansson  Poetics Tudelu FLB 2
Strömsholm RS 120cm A:0/A:0 Charlie Siemerling Indrocta 9
Strömsholm RS 120cm A:0/A:0 Therese Nyman Acindo SB 1
Strömsholm RS 120cm A:0/A:0 Linn Wässman Chiemsse F 5
Strömsholm RS 110cm A Juan Carlos Ray Catalana 1
Strömsholm RS 110cm A Therese Nyman Cash Flow 1
Strömsholm RS 110cm A Matilda Andersson Toscana Maria 1
Strömsholm RS 110cm A Emelie Smedeby Farmors Mirakel 1
Örebro 120cm AvdB Lois Pettersson  Gun Man 1
Örebro 110cm A:0/A:0 Melina Norkola Xantippa 2
         
Bollnäs RK MsvB  A:0 Joel Torstensson Woodfield Grey Boy 2
Strömsholm RS LB Bed A Lois Pettersson Rainbow Junction 1
Strömsholm RS LB Bed A Mikaela Gustaphson  Sam 1

 

Grattis till alla som placerat sig under vecka 40.    
         
Tävling: Klass: Ryttare: Häst: Plac:
         
Gävle Ryttarsällskap 120cm A:0/A:0 Anders Lundström All Passion SKB 23
Gävle Ryttarsällskap 110cm Avd B Therese Nyman Cash Flow 1
Gävle Ryttarsällskap 130cm A/A:0 Jennie Juhlin Ingo 175 9
Gävle Ryttarsällskap 110cm Avd B Therese Nyman Celvin Af Tortuna 1
Gävle Ryttarsällskap 100cm Avd B Therese Nyman Celvin Af Tortuna 1
Gävle Ryttarsällskap 100cm Avd B Therese Nyman Cash Flow 1
Gävle Ryttarsällskap 115cm Avd B Therese Nyman Cash Flow 1
Gävle Ryttarsällskap 135 A:0 Jennie Juhlin Easy Q 4
         
Sv.Avel och SpChamp 2013 100cm Bed A Ida Aldernäs Enchilotti 1
Sv.Avel och SpChamp 2013 135cm A:0 Linda Eriksson Luxembourg S.E 1
         
Gävle Ryttarsällskap LB A:0/A:0 Lois Pettersson Rainbow Junction 3
     
Grattis till alla som placerat sig under vecka 39.    
         
Tävling: Klass: Ryttare: Häst: Plac:
         
Baståsens RK LB:1 Fanny Flykt Golden Piper 2
Kalmar HSK LB A:0/A:0 Mikaela Gustaphson  Sam 8
         
Västerås RS 110CM A:0/A:0 Jennie Torstensson Coral 8
Västerås RS 110CM A:0/A:0 Anders Lundström  All Passion SKB 10
Västerås RS 110cm Avd B Lois Pettersson  Gust Man 1
Västerås RS 110cm Avd B Linda Eriksson  Centercourt 1
Västerås RS 110cm Avd B Juan Carlos Rey Catalana 1
Västerås RS 110cm Avd B Linda Eriksson  Hillary V D Heffinck 1
Västerås RS 120cm A:0/A:0 Linda Eriksson  Mr Miracle Man 1
Västerås RS 120cm A:0/A:0 Anders Lundström  All Passion SKB 5
Västerås RS 120cm Avd B Lois Pettersson  Gun Man 3
Västerås RS 120cm Avd B Ola Torstensson  Felix 4
Västerås RS 120cm Avd B Linda Eriksson  Hillary V D Heffinck 4
Västerås RS 120cm A:0/A:0 Rebecca Pannula  Liberty Vigilante 5
Västerås RS 120cm Avd B Ola Torstensson  Felix 1
Västerås RS 130cm A:0/A:0 Lois Pettersson  Grand Beauty 4
Västerås RS 130cm Avd B Lois Pettersson  Gun Man 1
Hallsta Ridklubb 110CM A:0/A:0 Matila Andersson  Toscana Maria 4
Hallsta Ridklubb 100cm Clear Round Therese Nyman Edwondo 1
Hallsta Ridklubb 100cm Clear Round Jeanette Zetterberg Maldini Ask 1
Hallsta Ridklubb 100cm Clear Round Therese Nyman Celvin af Tortuna 1
Hallsta Ridklubb 100cm Clear Round Therese Nyman Lord Loop 1
Hallsta Ridklubb 100cm Clear Round Therese Nyman Cash Flow 1
Hallsta Ridklubb 90cm Clear Round Jennie Juhlin Tendresse V H Lindenhof Z 1
Hallsta Ridklubb 90cm Clear Round Therese Nyman Lord Loop 1
Hallsta Ridklubb 90cm Clear Round Therese Nyman Celvin af Tortuna 1
Hallsta Ridklubb 90cm Clear Round Therese Nyman Cash Flow 1
Hallsta Ridklubb 90cm Clear Round Jennie Juhlin Quick Amy Délle 1
Kalmar HSK 110CM A:0/A:0 Mikaela Gustaphson  Chesterfield 8

 

Grattis till alla som placerat sig under vecka 38.    
         
Tävling: Klass: Ryttare: Häst: Plac:
         
Enköpings Ridklubb 135cm Bed A:0 Jennie Juhlin Easy Q 2
Enköpings Ridklubb 135cm Bed A:0 Jennie Juhlin Ingo 175 10
         
Surahammars RF 120cm A:0/A:0 Therese Nyman Acindo SB 5
Surahammars RF 120cm A:0/A:0 Rebecca Jansson Poetics Tudelu  FLB 3
Surahammars RF 120cm A:0  Rebecca Pannula Liberty Vigilante 6
Surahammars RF 120cm A:0 Rebecca Jansson Poetics Tudelu  FLB 1
Surahammars RF 110cm Avd B Emelie Smedeby Farmors Mirakel 1
         
Strömsholm RF 90cm Bed A Tina Ratcovich Maritimus 1
Strömsholm RF 120cm AvdB Ewelina Björklund Anorca 1
         
Årsta Runsten 120cm A:0/A:0 Jennie Juhlin Armani 7
         
Ljungby Ridklubb LB Bed A:0/A:0 Joel Torstensson Munsboro Blowtorch 3
     
Grattis till alla som placerat sig under vecka 37.    
         
Tävling: Klass: Ryttare: Häst: Plac
         
STERK LC Avd B Joel Torstensson Näsuddens Lucas 1
         
STERK 100cm Bed A Ulrica Nilsson Cindyrella 1
STERK 100cm Bed A Jennie Juhlin Tendresse V H L Z 1
STERK 100cm    Melina Norkola Xantippa 1
STERK 100cm Avd B Juan Carlos Rey Catalana 1
STERK 110cm   Tilda Widerström Hot Brandy 4
STERK 110cm Avd B Ulrica Nilsson Cantona 1
STERK 120cm Avd B Ulrica Nilsson Cantona 4
         
Grattis till alla som placerat sig under vecka 36.    
         
Tävling: Klass: Ryttare: Häst: Plac
Västerås RS 110cmA0:A0 Mikaela Gustaphson  Sam 3
Västerås RS 100cm A0:A0 Mikaela Gustaphson  Sam 2
Västerås RS 90cm A0:A0 Ellen Larsson  Ikaros 1
Västerås RS Distriksfinal MPHC Mikaela Gustaphson  Sam 1/ 58,5 p
         
         
Västerås RS 110m A0:A0 Tove Nilsson  Junior 4
Västerås RS 110cm Avd B Lois Pettersson  Gust Man 2
Västerås RS 100cm A0:A0 Matilda Andersson Toscana Maria 4
Västerås RS 100cm A0:A0 Ida Aldernäs Popcorn 6
Västerås RS 100cm Avd B  Pernilla Wassberg Tora 1
Västerås RS 100cm Avd B  Lois Pettersson  Gust Man 1
Västerås RS 100cm Avd B  Tina Ratcovich Maritimus 1
Västerås RS 100cm Avd B  Lois Pettersson  Felipe 1
Västerås RS 100cm Avd B  Tina Ratcovich Maritimus 1
Västerås RS 100cm Avd B  Jennie Juhlin Quick Amy Délle 2
Västerås RS 100cm Avd B  Pernilla Wassberg Tora 2
Västerås RS 100cm Avd B  Danielle Sandberg Salach Nils L 2
Västerås RS 100cm Avd B  Jennie Juhlin Tendresse Van Het Linden 2
Märsta RK 100cm A0:A0 Ida Larsson Don Renard 6

 

 

Märsta Ridklubb 
Skribent: Mia Stephanson

SIHS_logo_pos

 

 

 

 

Postadress:
Västerås RS - Ridsport
M. Stephanson, Gesällgatan 1
72220 Västerås

Kontakt:
Tel: 021188883
E-post: This is a mailto link

Se all info