Västerås Ryttarsällskap 7/9

Klass 1D HOPPNING kat.D:1.10m (Lätt A), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 1D HOPPNING kat.D:1.10m (Lätt A), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 1B/A+1C/A HOPPNING kat.B och C (Lätt A), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 2D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 3C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 3C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 3D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 3D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 3A/A+3B/A HOPPNING kat.B och C (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 21B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), BEDÖMNING A:stil
Klass 22B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), BEDÖMNING A:stil
Klass 22C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), BEDÖMNING A:stil
Klass 22D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), BEDÖMNING A:stil


Klass 1D HOPPNING kat.D:1.10m (Lätt A), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MICHELLE LEKSELLMINENI, Årsta Runstens SportPENGASTON WILLIAM 0 + 035.91
* 2 TORA RUDSTRÖM, Åsebo RSMICLAS CHEWROLET 0 + 039.55
* 3 MIKAELA GUSTAPHSON, Västerås RSSAM 0 + 548.03
* 4 ISABELLE FREDRIKSSON, Jump Club RSFMUNSBORO CORBY 0 + 1243.60
5 IDA KARLSSON, Sorunda RKQUATTRO 272.08
6 EMMA RYDHOLM, Baståsens RKROSE MARI 465.47
7 SARA ANDERSSON, Baståsens RKBIZAS BEJBY 465.94
8 SANDRA LINDFORS, Strömsholms RSFZOYA JG 858.05
9 TOVE NILSSON, Västerås RSANDRIES 865.17
10 LOIS PETTERSSON, Västerås RSRAINBOW JUNCTION 881.52
11 CARIN ROSENLUND ERICSON, Södra Dalarnas RFLITTLE DARK WARRIOR 1073.92
12 OLIVIA BORÉN, Strömsholms RSFWINSTONUtg
13 LINNÉA EKHOLM, Salaortens RFCHICKS CHOICEUte
13 SARA EGERTZ, Skånsta RMUNSBORO JET SETUte



Klass 1D HOPPNING kat.D:1.10m (Lätt A), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Kjell Wallén. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ELSA JOHANSSON, Hamre RKCRAFTY BOY 071.70
2 JOSEFINE KARLSSON, Jump Club RSFQUITE MAGIC 469.02



Klass 1B/A+1C/A HOPPNING kat.B och C (Lätt A), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 FREDRICA VON CELSING, Nyby-Torshälla RKMONDO EXPRESS 0 + 035.10
* 2 HANNA ÅSTRÖM, Stora Ekeby RKBINNAS KORALL 0 + 434.66
* 3 CAROLINE LINDFORS, Strömsholms RSFMUNSBORO OREO 459.56
4 ELSA JOHANSSON, Hamre RKFRISKY 460.07
5 JOSEFINE NYKVIST, Strömsholms RSFNÄSUDDENS EMMA 468.80
6 EMELIE JANSSON, Stora Ekeby RKMUNSBORO BLAKE 469.12
7 DENISE AVELIN, Vänsta RFDIXIEGIRL 866.33
8 NORA LANDÉN, Salaortens RFROSENWINKELS GOSPEL 1077.87
9 ALEXANDRA ANDERSSON, Salaortens RFPICASSOUte



Klass 2B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 FREDRICA VON CELSING, Nyby-Torshälla RKMONDO EXPRESS 0 + 023.84
* 2 FREDRICA VON CELSING, Nyby-Torshälla RKGIPZY 0 + 024.07
* 3 ANNA SVANE, Hamre RKQUEEN 0 + 024.83
4 TYRA SVENSSON, Salaortens RFHÄSTKULLENS LOVER BOY 0 + 028.89
5 MIMMI JANSSON, Stora Ekeby RKJUNIOR 455.35
6 ALICE JOGEVALL, Stora Ekeby RKMAX 455.93
7 EMELIE JANSSON, Stora Ekeby RKMUNSBORO BLAKE 464.92
8 MARIA SVANE, Hamre RKGULLSPIRA 672.69
9 FANNY MATSANDERS, Salaortens RFMONTY ROBERT 1475.10
10 ANNA SVANE, Hamre RKLAERYDS IKAROS 1578.61
11 EMELIE NYKVIST, Strömsholms RSFDEN DEELS MONICAUte



Klass 2C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MAYA BLOMQVIST, Hamre RKTAINTED LOVE 0 + 022.21
* 2 JOSÉPHINE JAHN, Helsingborgs FRKFAIRFAXE 0 + 023.69
* 3 HANNA ÅSTRÖM, Stora Ekeby RKBINNAS KORALL 0 + 024.25
* 4 ELSA JOHANSSON, Hamre RKFRISKY 0 + 024.41
* 5 DENISE AVELIN, Vänsta RFDIXIEGIRL 0 + 025.76
6 LISA FAGER-BOHLIN, Vänsta RFARGONA 0 + 026.11
7 NORA LANDÉN, Salaortens RFROSENWINKELS GOSPEL 0 + 829.76
8 EMELIE JANSSON, Stora Ekeby RKBALLYSPELLAN BAMBI 449.88
9 CAROLINE LINDFORS, Strömsholms RSFMUNSBORO OREO 450.10
10 ALEXANDRA ANDERSSON, Salaortens RFPICASSO 452.20
11 OLIVIA BELINKI, Baståsens RKMR NOUGAT 453.84
12 AMANDA DAHLIN, Köpings RKKÖHLS CAMELIA 458.85
13 JOSEFINE NYKVIST, Strömsholms RSFNÄSUDDENS EMMA 459.16
14 EBBA LINDQVIST, Hamre RKCOUS COUS 467.33
15 MOA JOHANSSON, Hallsta RKDANIELLA 776.98
16 ELLINOR ÄHLSTRÖM, Aros RSZOEGA 852.62
17 ELIN ERIKSSON, Arboga RSBRANTSVIKENS BASIMUte
17 TOVA WAUGE, Arboga RSBIZAS BUTTERFLYUte



Klass 2C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 WILMA BLOMKVIST, Baståsens RKVESTERGAARDS SURPRISE 051.61
2 MIMMI KORTELAINEN, Surahammars RFO´BOY 456.52
2 JULIA HANSSON, Mullhyttans RKMOSLÅTTAS FLYING ENTRY 456.52
4 MAJ-LI JÖNSSON, Hallsta RKCASBARA Y DREAM 860.81



Klass 2D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 SARA ANDERSSON, Baståsens RKBIZAS BEJBY 0 + 022.73
* 2 MIKAELA GUSTAPHSON, Västerås RSSAM 0 + 023.34
* 3 OLIVIA BORÉN, Strömsholms RSFWINSTON 0 + 024.82
* 4 MICHELLE LEKSELLMINENI, Årsta Runstens SportPENGASTON WILLIAM 0 + 025.10
* 5 MICHELLE OLBRICH, Köpings RKLÖVLAND JUNIOR 0 + 025.25
* 6 IDA KARLSSON, Sorunda RKQUATTRO 0 + 025.75
* 7 LINNÉA EKHOLM, Salaortens RFCHICKS CHOICE 0 + 026.68
8 ADINA BODÈN, Stora Ekeby RKALI LEE 0 + 026.73
9 TORA RUDSTRÖM, Åsebo RSMICLAS CHEWROLET 0 + 029.43
10 LOIS PETTERSSON, Västerås RSRAINBOW JUNCTION 0 + 033.26
11 ISABELLE FREDRIKSSON, Jump Club RSFMUNSBORO CORBY 0 + 422.61
12 AMANDA BURWICK, Heby RFFAHIMAH 0 + 425.47
13 ELLEN LARSSON, Västerås RSIKAROS 446.80
14 FANNY BERTHEM, Karlslunds RSCAHERCONREE DIAMOND BELL 447.77
15 SANDRA LINDFORS, Strömsholms RSFZOYA JG 451.06
16 MATILDA GUSTAFSSON, Köpings RKDAVID 452.19
17 EMMA RYDHOLM, Baståsens RKROSE MARI 453.91
18 FREDRIKA LINDGREN ANDERSSON, Skästa RidcenterMUNSBORO DIXON 457.67
19 SARA EGERTZ, Skånsta RMUNSBORO JET SET 572.00
20 LOVISA JAKOBSSON, Åsebo RSTEQUILA 851.15
21 ESTELLE SETHI, Köpings RKDRUMANY WARRIOR 852.88
22 TOVE NILSSON, Västerås RSANDRIES 854.16
23 ISABELLE FREDRIKSSON, Jump Club RSFSINDY 856.48
24 PERNILLA PETTERSSON, Hamre RKAMARETTO 856.65
25 EMMA MAGNUSSON, Heby RFCURRABAHA STARLETUtg
26 FELICIA LINDQUIST, Strömsholms RSFZABRINOUte
26 VERONICA BINGGELI, Upplands Bro RFDIVAUte



Klass 2D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ELSA JOHANSSON, Hamre RKCRAFTY BOY 058.38
* 1 JOSEFINE KARLSSON, Jump Club RSFQUITE MAGIC 051.34
3 ADINA BODÈN, Stora Ekeby RKDANCE LADY GINGER 463.23
3 FREDRIKA LINDGREN ANDERSSON, Skästa RidcenterMUNSBORO T.J 453.50
3 ALEXANDRA ANDERSSON, Salaortens RFASTERHOF´S FLORIAN 454.59
3 ADINA BODÈN, Stora Ekeby RKMAGIC TOY BOY 452.70



Klass 3C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 SANDRA WENLÖF, Holmstorps RFCAMARO 0 + 029.87
* 2 JULIA SIVE´N, Baståsens RKDUN ENYA 0 + 032.69
* 3 WILMA BLOMKVIST, Baståsens RKVESTERGAARDS SURPRISE 0 + 035.23
* 4 EBBA LINDQVIST, Hamre RKCOUS COUS 0 + 036.05
5 LISA FAGER-BOHLIN, Vänsta RFARGONA 0 + 426.62
6 OLIVIA BELINKI, Baståsens RKMR NOUGAT 0 + 426.81
7 TOVA WAUGE, Arboga RSBIZAS BUTTERFLY 0 + 648.66
8 EMELIE JANSSON, Stora Ekeby RKBALLYSPELLAN BAMBI 049.41
9 MOA JOHANSSON, Hallsta RKDANIELLA 455.73
10 ELIN ERIKSSON, Arboga RSBRANTSVIKENS BASIM 561.38
11 AMANDA DAHLIN, Köpings RKKÖHLS CAMELIA 842.85
12 MAJA SVERIN, Botkyrka RSMEWTWO POWER 1674.46
13 ADINA NORDIN, Salaortens RFTEQUILLAUte
13 ANNA SANDBERG, Nyby-Torshälla RKDIMMANS EASY ACTION Ute



Klass 3C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 TILDE BORG ZEIDLITZ, Salaortens RFCAOL ILA 059.48
* 1 JOY SINIMETS, Strömsholms RSFESKEKÄRRS POWER FOX 050.84
3 MIMMI KORTELAINEN, Surahammars RFO´BOY 449.41
4 IDA EKH, Salaortens RFMISS SIMPSON 873.76
5 SIMON WIRENBLAD, Baståsens RKBANYUte



Klass 3D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ELLEN LARSSON, Västerås RSIKAROS 0 + 026.05
* 2 PERNILLA PETTERSSON, Hamre RKAMARETTO 0 + 027.00
* 3 MICHELLE OLBRICH, Köpings RKLÖVLAND JUNIOR 0 + 027.57
* 4 AILI LAINE, Hamre RKJK TOM CAT 0 + 035.06
* 5 ZARA KARLSTRÖM, Stora Ekeby RKHICKORY 0 + 428.30
6 FANNY BERTHEM, Karlslunds RSCAHERCONREE DIAMOND BELL 0 + 429.16
7 ELIN ANDERSSON, Eskilstunaortens RFENERGY 0 + 432.58
8 FREDRIKA LINDGREN ANDERSSON, Skästa RidcenterMUNSBORO DIXON 0 + 435.92
9 ADINA BODÈN, Stora Ekeby RKALI LEE 0 + 840.66
10 EMMA MAGNUSSON, Heby RFCURRABAHA STARLET 0 + 1233.80
11 HANNA SÖRBRAND, Stora Ekeby RKDANNY FAN DE PROTTERSPOL 0 + 1240.78
12 ISABELLE FREDRIKSSON, Jump Club RSFSINDY 444.64
13 ESTELLE SETHI, Köpings RKDRUMANY WARRIOR 450.48
14 AMANDA BURWICK, Heby RFFAHIMAH 560.26
15 SARA EGERTZ, Skånsta RWINDY´S GIRL 560.33
16 MATILDA GUSTAFSSON, Köpings RKDAVID 979.86
17 ANNA JOHANSSON, Stora Ekeby RKHIGH WELSH RIVERUte
17 VERONICA BINGGELI, Upplands Bro RFDIVAUte



Klass 3D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 REBECCA BLOCHER, Märsta RKMILTON 049.18
* 1 ALEXANDRA ANDERSSON, Salaortens RFASTERHOF´S FLORIAN 043.95



Klass 3A/A+3B/A HOPPNING kat.B och C (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ANNA SVANE, Hamre RKQUEEN 0 + 026.54
* 2 MIMMI JANSSON, Stora Ekeby RKJUNIOR 0 + 029.59
* 3 TYRA SVENSSON, Salaortens RFHÄSTKULLENS LOVER BOY 0 + 033.53
4 ANNA SVANE, Hamre RKLAERYDS IKAROS 453.75
5 FANNY MATSANDERS, Salaortens RFMONTY ROBERT 1363.00
6 IDA EKH, Salaortens RFEKSKOGENS GNISTAUte
6 MARIA SVANE, Hamre RKGULLSPIRAUte
6 SAMUEL SMITH, Heby RFSKALMANUte
6 ALICE JOGEVALL, Stora Ekeby RKMAXUte
6 MARIA SVANE, Hamre RKUNDESIRABLE LOLLIPOPUte



Mountain horse Pony Cup Södermanland
Klass 21B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), BEDÖMNING A:stil


Plac. Ryttare Häst Fel Stil
* 1 FREDRICA VON CELSING, Nyby-Torshälla RKGIPZY 053.50



Mountain horse Pony Cup Västmanland
Klass 22B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), BEDÖMNING A:stil


Plac. Ryttare Häst Fel Stil
* 1 EMELIE JANSSON, Stora Ekeby RKMUNSBORO BLAKE 451.00
2 MARIA SVANE, Hamre RKGULLSPIRA 650.00



Mountain horse Pony Cup Västmanland
Klass 22C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), BEDÖMNING A:stil


Plac. Ryttare Häst Fel Stil
* 1 AMANDA DAHLIN, Köpings RKKÖHLS CAMELIA 451.50
2 OLIVIA BELINKI, Baståsens RKMR NOUGAT 448.50



Mountain horse Pony Cup Västmanland
Klass 22D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), BEDÖMNING A:stil


Plac. Ryttare Häst Fel Stil
* 1 MIKAELA GUSTAPHSON, Västerås RSSAM 058.50
2 MICHELLE OLBRICH, Köpings RKLÖVLAND JUNIOR 057.00
3 SANDRA LINDFORS, Strömsholms RSFZOYA JG 452.00

     RS-pro/HTML 02-03