Västerås Ryttarsällskap 12/9

Klass 1B HOPPNING kat.B:0.85m (Lätt B+), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 1B HOPPNING kat.B:0.85m (Lätt B+), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 11C HOPPNING kat.C:0.95m (Lätt B+), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 11D HOPPNING kat.D:1.05m (Lätt B+), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 12C/A+12D/A HOPPNING kat.D:1.05m (Lätt B+), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 1C HOPPNING kat.C:0.95m (Lätt B+), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 2B HOPPNING kat.B:0.75m (Lätt C+), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2B HOPPNING kat.B:0.75m (Lätt C+), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 21C HOPPNING kat.C:0.85m (Lätt C+), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 22C HOPPNING kat.C:0.85m (Lätt C+), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 21D HOPPNING kat.D:0.95m (Lätt C+), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 22D HOPPNING kat.D:0.95m (Lätt C+), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2D HOPPNING kat.D:0.95m (Lätt C+), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 3B HOPPNING kat.B:0.65m (Lätt D+), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 3B HOPPNING kat.B:0.65m (Lätt D+), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 31C HOPPNING kat.C:0.75m (Lätt D+), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 32C/A+32D/A HOPPNING kat.D:0.85m (Lätt D+), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 31D HOPPNING kat.D:0.85m (Lätt D+), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 3D HOPPNING kat.D:0.85m (Lätt D+), AVD. B, BEDÖMNING A


Klass 1B HOPPNING kat.B:0.85m (Lätt B+), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Linn Wässman.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 FILIPPA FRANZETTI, Heby RFMADDENSTOWN SPARKY 0 + 023.89
* 2 ELLEN SELIN, Lurbo RKZAFIR 0 + 026.71
3 ELLEN SELIN, Lurbo RKCASANOVA 0 + 026.89
4 TYRA GRÖNROOS, Östra Sörmlands LantMUNSBORO DARRAGH 0 + 029.93
5 MIMMI JANSSON, Strömsholms RSFOKI DOKI 0 + 432.59
6 TYRA NORSTRÖM, Stora Ekeby RKKILTORMER LITTLE GEM 0 + Utg
7 LAURA KIHL, Odensbackens RKDING DING DINGER 450.99



Klass 1B HOPPNING kat.B:0.85m (Lätt B+), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Linn Wässman.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 TYRA GRÖNROOS, Östra Sörmlands LantBJÄRBYS POMONA 058.30



Klass 11C HOPPNING kat.C:0.95m (Lätt B+), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Linn Wässman.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 HANNA HEDSTRÖM, Heby RFMUNSBORO BYRON 0 + 025.73
* 2 ANDREA ROHDIN, Täby RSCOLONEL BOGEY 0 + 029.45
* 3 THERESE TURESSON, Heby RFWIGOR 0 + 030.48
4 ISABELLA BLOMBERG, Jump Club RSFOMS MELLOW YELLOW 0 + 032.77
5 TILDE BORG ZEIDLITZ, Mälardalen Eventing CAOL ILA 0 + 035.33
6 MILANA NORDIN, Heby RFISABELLE 0 + 426.27
7 SAMUEL SMITH, Heby RFBLACK COFFEE 444.81
8 IDA BOHM, Gävle PKEIRIAN TIOPEPE 569.68
9 TILDE PETTERSSON, Strömsholms RSFLAGMANSHAGAS BATMAN 1368.24
10 KAROLINA NYLANDER, Mariefreds RKCARAMEL 1577.01
11 SMILLA FANT, Skånsta RNEXIS MERIELL 1887.38



Klass 11D HOPPNING kat.D:1.05m (Lätt B+), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Linn Wässman.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 NORA LANDÉN, Salaortens RFRAY-BAN 0 + 028.52
* 2 ADRIENNE RYOTT, Djursholms RKBUNOWEN CASTLE PAT 0 + 037.65
* 3 NEA ROOS, Nyby-Torshälla RKWOODFIELD SALLY 450.52
* 4 CATHRINE PETTERSSON, Stora Wäsby FRKAILLE PF 452.00
5 ISABELLE FREDRIKSSON, Jump Club RSFSINDY 452.05
6 MALIN TURESSON, Heby RFMUNSBORO LITTLE JACK SPR 454.30
7 ESTELLE SETHI, Jump Club RSFDRUMANY WARRIOR 461.58
8 ELLEN LARSSON, Västerås RSIKAROS 570.88
9 ELLA HÖGLUND, Falu RSSPLASHEY LADY 849.99
10 SAMUEL SMITH, Heby RFJAZZ DE RHONON 851.38
11 NORA LANDÉN, Salaortens RFMUNSBORO CHECK POINT 859.14
12 CHARLOTTA VESTERLUND, Strömsholms RSFCHISPAUte
12 IDA KULLMAN, Väsby RKNANTESUte



Klass 12C/A+12D/A HOPPNING kat.D:1.05m (Lätt B+), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Linn Wässman.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MICHELLE OLBRICH, Köpings RKMR ARMANI 0 + 030.02
2 LISA FAGER-BOHLIN, Vänsta RFPONDUS RP 155 451.95
3 EBBA ARRHULT, Stora Wäsby FRKMUNSBORO LIMESTONE 852.12
4 FANNY BOHLSTRÖM, Strömsholms RSFGOLDEN GRACE 852.74



Klass 1C HOPPNING kat.C:0.95m (Lätt B+), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Linn Wässman.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MICHELLE OLBRICH, Köpings RKVERA 448.66
* 1 CHRISTIN ÖHMAN, Hamre RKDIAMOND GIRL 451.21
3 CLARA OSCARSON, Köpings RKDECOY ZAFFRANUte



Klass 2B HOPPNING kat.B:0.75m (Lätt C+), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Linn Wässman.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 FRIDA NORDGREN, Heby RFOLIVIA 0 + 025.49
* 2 LAURA KIHL, Odensbackens RKDING DING DINGER 0 + 026.58
* 3 EMMA LÖFQVIST, Örebro Ryttarteam FöPAULANK EARLY BIRD 0 + 027.10
* 4 MIMMI JANSSON, Strömsholms RSFOKI DOKI 0 + 028.96
* 5 ELLEN SELIN, Lurbo RKZAFIR 0 + 029.39
6 FRIDA LEVIN, Kungsörs RKOLLIES CHINATOWN 0 + 032.79
7 THEODORA SOLOU, Köpings RKANELLS BREEZE 0 + 751.47
8 CLARA OSCARSON, Köpings RKMR PONTIAC 0 + 2073.40
9 ISAK VESTIN, Heby RFNARVA 443.55
10 MARIA SVANE, Hamre RKLAERYDS IKAROS 444.69
11 MARIA SVANE, Hamre RKJACK BAUER 445.02
12 ALICIA SVENSSON, Strömsholms RSFMUNSBORO TOYTOWN 449.69
13 ELLEN SELIN, Lurbo RKCASANOVA 456.53
14 ISABELLE BOHLIN, Nyby-Torshälla RKPEPITA KAVAT 460.05
15 TYRA GRÖNROOS, Östra Sörmlands LantMUNSBORO DARRAGH 669.52
16 TYRA NORSTRÖM, Stora Ekeby RKKILTORMER LITTLE GEM 983.14
17 EMMIE PERSSON, Köpings RKBAXTON BOYUte
17 PHILIPPA VON CELSING, Nyby-Torshälla RKMONDO EXPRESSUte
17 ALICE ELANDER, Västerås RSFOX SUNSHINEUte
17 MY HEDBOM, Heby RFCROWNS DREAM BOYUte



Klass 2B HOPPNING kat.B:0.75m (Lätt C+), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Linn Wässman.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 HANNA HEDSTRÖM, Heby RFQUEEN OF CLOUD 052.84
* 1 FILIPPA FRANZETTI, Heby RFASTIZ EVAN 053.00
* 1 TYRA GRÖNROOS, Östra Sörmlands LantBJÄRBYS POMONA 061.10



Klass 21C HOPPNING kat.C:0.85m (Lätt C+), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Linn Wässman.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 HANNA HEDSTRÖM, Heby RFMUNSBORO BYRON 0 + 023.35
* 2 RASMUS ANDERSSON, Hamre RKRIVIERA 0 + 024.56
* 3 TILDE PETTERSSON, Strömsholms RSFLAGMANSHAGAS BATMAN 0 + 024.99
* 4 MILANA NORDIN, Heby RFISABELLE 0 + 025.26
* 5 FRIDA NORDGREN, Heby RFNOORWOLDERS DARANKA 0 + 025.65
6 ANDREA ROHDIN, Täby RSCOLONEL BOGEY 0 + 026.25
7 ELLA LINDH, Lurbo RKMUNSBORO CHERRY LEE 0 + 026.49
8 LAURA KIHL, Odensbackens RKTURROCK BLACKIE 0 + 027.32
9 EMILIA GUSTAFSSON, Örebro Ryttarteam FöSÄBYS ANGELINA 0 + 032.44
10 ISABELLA BLOMBERG, Jump Club RSFOMS MELLOW YELLOW 0 + 037.93
11 IDA BOHM, Gävle PKEIRIAN TIOPEPE 0 + Ute
12 SAMUEL SMITH, Heby RFBLACK COFFEE 440.09
13 THERESE TURESSON, Heby RFWIGOR 443.18
14 FILIPPA KALTEA, Strängnäsbygdens RFOLLIES CHANTAL 445.30
15 HANNA TINGVALL, Nyby-Torshälla RKROBIN 458.33
16 EMMY LILLBERG, Baståsens RKMUNSBORO SHADRAG 462.47
17 SMILLA FANT, Skånsta RNEXIS MERIELL 463.53
18 CLARA OSCARSON, Köpings RKDECOY ZAFFRAN 670.21
19 KAROLINA NYLANDER, Mariefreds RKCARAMEL 775.56
20 MATILDA WESTERLUND, Heby RFCAATJE VAN DE EINDHOEVE 856.95



Klass 22C HOPPNING kat.C:0.85m (Lätt C+), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Linn Wässman.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MICHELLE OLBRICH, Köpings RKVERA 0 + 027.55
2 MICHELLE OLBRICH, Köpings RKMR ARMANI 0 + 033.15
3 LISA FAGER-BOHLIN, Vänsta RFPONDUS RP 155 445.11
4 FANNY LIDBACK, Sportriders HSFTOVDALS MAESTRO 454.75



Klass 21D HOPPNING kat.D:0.95m (Lätt C+), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Linn Wässman.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MAJA RUDSTRÖM, Frösåkers RSPARTACUS CAVALIER 0 + 026.22
* 2 JOSEFIN OLSSON, Heby RFDAKOTA 0 + 026.42
* 3 NORA LANDÉN, Salaortens RFMUNSBORO CHECK POINT 0 + 026.60
* 4 VICTORIA MOLIN, Skästa RidcenterMARELD 0 + 027.05
* 5 EMILIA OREST, Vingåkers RFMAUMTURK BOY 0 + 027.15
* 6 ISABELLE FREDRIKSSON, Jump Club RSFSINDY 0 + 027.23
* 7 MAJA WILLIAMSSON, Stora Wäsby FRKBOLTOWN ANGELINA 0 + 028.75
8 SAMUEL SMITH, Heby RFJAZZ DE RHONON 0 + 030.18
9 ELLA SELTBORG, Hamre RKMISHUE 0 + 030.23
10 ELLEN LARSSON, Västerås RSIKAROS 0 + 031.09
11 ADINA NORDIN, Heby RFMUNSBORO BALLYMOTE 0 + 031.38
12 ADRIENNE RYOTT, Djursholms RKBUNOWEN CASTLE PAT 0 + 031.66
13 FELICIA ENBERG, Västerås RSMANILA 0 + 032.65
14 EMELIE JANSSONDAINTY REBEL 0 + 033.54
15 CATHRINE PETTERSSON, Stora Wäsby FRKAILLE PF 0 + 426.80
16 ELLA HÖGLUND, Falu RSSPLASHEY LADY 443.63
17 ESTELLE SETHI, Jump Club RSFDRUMANY WARRIOR 451.48
18 MALIN TURESSON, Heby RFMUNSBORO LITTLE JACK SPR 454.96
19 EBBA EKMAN, Kungsörs RKTONY 455.78
20 NORA LANDÉN, Salaortens RFRAY-BAN 458.27
21 NEA ROOS, Nyby-Torshälla RKWOODFIELD SALLY 459.34
22 SOPHIA BAUER, Vänsta RFBRAVEHEART 1242.02
23 HANNA MAGNUSSON, Heby RFBALLINACLOGH CHAMP 1250.04
24 ADINA BODÈN, Jump Club RSFPOCKET MONEYUte
24 LOUISE HUMBLE, Vänsta RFGREENFORTH MILTONUte
24 MAYA BLOMQVIST, Hamre RKQUITE MAGICUte



Klass 22D HOPPNING kat.D:0.95m (Lätt C+), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Linn Wässman.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 PAULINE RYOTT, Djursholms RKMUNSBORO WITH A DOT 0 + 028.94
2 FANNY BOHLSTRÖM, Strömsholms RSFGOLDEN GRACE 0 + 030.50
3 EBBA ARRHULT, Stora Wäsby FRKMUNSBORO LIMESTONE 0 + 034.24
4 LOVINA FÄLT, Kungsörs RKKINGS TORNADO 457.07



Klass 2D HOPPNING kat.D:0.95m (Lätt C+), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Linn Wässman.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 IZABELLE LUNDBERG, Hamre RKFERRARI 057.35
* 1 EMMA ÖDLUND, Årsta Runstens SportAHS VEGAS KNIGHTS 061.30
3 LOIS PETTERSSON, Västerås RSPICANTA 455.80
3 FANNY LIDBACK, Sportriders HSFSTARWINDS FERRARI 457.10



Klass 3B HOPPNING kat.B:0.65m (Lätt D+), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Linn Wässman.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 FRIDA NORDGREN, Heby RFOLIVIA 0 + 021.51
* 2 MARIA SVANE, Hamre RKLAERYDS IKAROS 0 + 023.37
* 3 CLARA OSCARSON, Köpings RKMR PONTIAC 0 + 024.08
* 4 MARIA SVANE, Hamre RKJACK BAUER 0 + 024.17
5 ISABELLE BOHLIN, Nyby-Torshälla RKPEPITA KAVAT 0 + 025.17
6 TOWA LÖVDIN, Avesta RKPICADILLY 0 + 026.10
7 ALICIA SVENSSON, Strömsholms RSFMUNSBORO TOYTOWN 0 + 027.53
8 ISAK VESTIN, Heby RFNARVA 0 + 030.36
9 FRIDA LEVIN, Kungsörs RKOLLIES CHINATOWN 0 + 032.67
10 THEODORA SOLOU, Köpings RKANELLS BREEZE 440.78
11 EMMIE PERSSON, Köpings RKBAXTON BOY 442.30
12 EMMA LÖFQVIST, Örebro Ryttarteam FöPAULANK EARLY BIRD 1575.97
13 MY HEDBOM, Heby RFCROWNS DREAM BOYUte
13 TOR FROMELL, Enköpings RKSJÖMILLANS DUNDEEUte
13 PHILIPPA VON CELSING, Nyby-Torshälla RKMONDO EXPRESSUte



Klass 3B HOPPNING kat.B:0.65m (Lätt D+), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Linn Wässman.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 HANNA HEDSTRÖM, Heby RFQUEEN OF CLOUD 053.13



Klass 31C HOPPNING kat.C:0.75m (Lätt D+), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Linn Wässman.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 RASMUS ANDERSSON, Hamre RKRIVIERA 0 + 022.01
* 2 FRIDA NORDGREN, Heby RFNOORWOLDERS DARANKA 0 + 022.03
3 EMMY LILLBERG, Baståsens RKMUNSBORO SHADRAG 0 + 026.71
4 FILIPPA KALTEA, Strängnäsbygdens RFOLLIES CHANTAL 0 + 027.44
5 LEA NÄSLING, Stora Ekeby RKFOO FIGHTER 0 + 028.17
6 ALICIA RIEDL, Köpings RKEKLYCKANS BELLMONT 0 + 030.05
7 MATILDA WESTERLUND, Heby RFCAATJE VAN DE EINDHOEVE 454.26
8 HANNA TINGVALL, Nyby-Torshälla RKROBIN 463.16



Klass 32C/A+32D/A HOPPNING kat.D:0.85m (Lätt D+), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Linn Wässman.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 FANNY LIDBACK, Sportriders HSFTOVDALS MAESTRO 052.86
2 MICHELLE OLBRICH, Köpings RKHEDVIG 442.20
3 VERONICA BINGGELI, Kungsängen SportRDIVA 463.04



Klass 31D HOPPNING kat.D:0.85m (Lätt D+), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Linn Wässman.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MAJA RUDSTRÖM, Frösåkers RSPARTACUS CAVALIER 0 + 022.72
* 2 VICTORIA MOLIN, Skästa RidcenterMARELD 0 + 023.65
* 3 EBBA EKMAN, Kungsörs RKTONY 0 + 024.81
* 4 ELLA SELTBORG, Hamre RKMISHUE 0 + 026.26
* 5 MAYA BLOMQVIST, Hamre RKQUITE MAGIC 0 + 029.35
6 KIM SALBERG, Hamre RKBLÅBERGETS KALIBER 0 + 029.69
7 ALVA NEHRER, Hamre RKZORZA 0 + 029.88
8 LOUISE HUMBLE, Vänsta RFGREENFORTH MILTON 0 + 030.37
9 HANNA MAGNUSSON, Heby RFBALLINACLOGH CHAMP 0 + 032.52
10 ELLEN JANSSON, Hamre RKPLEXUS 0 + 032.53
11 SOPHIA BAUER, Vänsta RFBRAVEHEART 0 + 426.78
12 FELICIA ENBERG, Västerås RSMANILA 444.86
13 JOSEFIN OLSSON, Heby RFDAKOTA 445.43
14 CHARLOTTA VESTERLUND, Strömsholms RSFHAGENS EARL 455.08
15 EMELIE WESTERLUND, Heby RFWANDERING SPIRIT 1364.05
16 ELVIRA BABURIN, Lurbo RKCISCO 1366.61
17 IDA VESTMAN, Salaortens RFFARRUQUITOUte
17 EMILIA GUSTAFSSON, Örebro Ryttarteam FöSTENHAGA GELWINUte



Klass 3D HOPPNING kat.D:0.85m (Lätt D+), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Linn Wässman.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 IZABELLE LUNDBERG, Hamre RKFERRARI 048.28
* 1 FANNY LIDBACK, Sportriders HSFSTARWINDS FERRARI 060.04
3 MICHELLE OLBRICH, Köpings RKCHANTELLE 450.25
4 LOIS PETTERSSON, Västerås RSPICANTA 564.60

     RS-pro/HTML 02-03