Västerås Ryttarsällskap 1/5

Klass 1 0.95 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 1 0.95 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2 0.95 - HOPPNING, BEDÖMNING A:1a Laghoppning
Klass 3C HOPPNING kat.C:0.70m (Lätt D), BEDÖMNING A
Klass 3D HOPPNING kat.D:0.80m (Lätt D), BEDÖMNING A
Klass 3A+3B HOPPNING kat.A+B.:0.80m (Lätt D), BEDÖMNING A
Klass 4 HOPPNING kat.D:0.80m (Lätt D), BEDÖMNING A:1a Laghoppning


Klass 1 0.95 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Linn Wässman.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 JULIA SVÄRD, Kungsörs RKSO ABSOLUT SWEET 0 + 020.41
* 2 ANNA DAHLIN ABELLI, Köpings RKJUSTICIA AF HAGALUND 0 + 021.43
* 3 MIKAELA LAMMI, Åsebo RSFUNNY FEELING 0 + 021.46
* 4 LINDA ROSÉN, Hamre RKUNIQUE (SWB) 0 + 022.70
* 5 LINDA AHL, Salaortens RFWINOES 0 + 022.75
* 6 MIMMI KORTELAINEN, Surahammars RFZEB 0 + 022.77
* 7 NICLAS ÅKERLUND, Vänsta RFOBI WAN KENOBI 0 + 024.16
* 8 ISABELLE ROSQVIST, Västerås RSJAMBA ROO 0 + 024.30
* 8 CAMILLA EKMAN, Stora Ekeby RKANGELS TIP (SWB) 0 + 024.30
* 10 FRIDA HEDBERG, Köpings RKCENNY 0 + 024.44
* 11 HANNA SVÄRD, Kungsörs RKLEON 0 + 025.07
* 12 ELLINOR HOLMKVIST, Vänsta RFVOLTARES NIEUWMOED 0 + 025.62
* 13 MATTIAS LARSSON, Vänsta RFFIGTHER-C 0 + 025.74
* 14 CLARA LÖWÉN, Köpings RKCERTINA 0 + 025.85
15 LISA SIMONSEN, Västerås RSFORD 0 + 026.28
16 MOA DAHLÉN, Västerås RSMONEYQUID STAR 0 + 026.41
17 MIKAELA LARSSON, Salaortens RFD‚´ARTAGNAN 0 + 026.82
18 SARA FRISK, Västerås RSNÄSUDDENS KING OF SPADES 0 + 027.00
19 SOFIA RAMSTRÖM, Västerås RSAISCHA 0 + 027.02
20 ERIKA NILSSON, Salaortens RFCAMARO PRINCESS 0 + 027.19
21 EMMA EDVARDSON, Surahammars RFGUIMINKO 0 + 027.27
22 JOHANNA WIKMAN, Fagersta RKUFRADIN 0 + 028.06
23 IDA DALBERG, Salaortens RFTULLANNA DUSKY 0 + 028.18
24 JULIA HJELMQWIST, Hamre RKCHILLIE 0 + 029.13
25 ALENA RUDINA KJELLBERG, Köpings RKLARSMINDES AVIAJA 0 + 029.32
26 SANDRA GRÖNBERG, Västerås RSMATO 0 + 029.93
27 FANNY SVANSTRÖM, Surahammars RFCONNY 0 + 030.54
28 CECILIA LUNDSTRÖM, Västerås RSCONCETTA D CALLISTO 0 + 031.25
29 HELENA ERIKSSON, Fagersta RKWINNETOU 0 + 033.30
30 LINA THIEDEJOHANSSON, Vänsta RFCALANTA 0 + 430.26
31 MATILDA BOLANDER, ArbogakuskarnaLAITNINGS 0 + 430.39
32 EWELINA BJÖRKLUND, Västerås RSFANTASTIQUE H.S. 0 + 1153.48
33 JENNIFER MARKLUND, ArbogakuskarnaANDERSERS TROY 448.18
34 THERESE BJÖRKLUND, Stora Ekeby RKWALTZING MATILDA (SWB) 449.23
35 LINDA NYREN, Västerås RSLOCAL QUADIR 450.34
36 MOA NORDQVIST WIDH, Djursholms RKCARRABEG COCO 451.13
37 CASSANDRA HAAKE, Heby RFCURRY R 451.19
38 IDA HOLMÉR, Salaortens RFAKROBAT 451.39
39 OLIVIA BJÖRKSTRÖM, Kungsörs RKHAJDI 452.17
40 MALIN MATTSSON, Strömsholms RSFSHARLIE 454.53
41 LOIS PETTERSSON, Västerås RSQUINNIE 454.56
42 ADINA NORDIN, Heby RFFENDERBOSCH 455.07
43 JULIA CARLBOM, för Equality ridersMAXIMUS 455.83
44 CARIN ROSENLUND ERICSON, Salaortens RFCARMEN CHICA 456.80
45 ANNA PILZ SONNBY, Norrby RSROYAL BLUE DU TINTIA 462.33
46 IDA ZARINS, Köpings RKZ. KARLOS 463.45
47 LINN SVEDINGER, Fagersta RKSAN SIRO 567.92
48 CAROLINE DANIELSSON, Norrby RSRALLIJS 773.11
49 TINA RATCOVICH, Västerås RSCHELSEA (SWB) 847.51
50 MARITA ÅKESSON, Stora Wäsby FRKNEWS 851.00
51 SANDRA ERIKSSON, Stora Ekeby RKCARLY WHITESOCKS 851.44
52 SARA KARLSSON, ArbogakuskarnaLITTLE CANON 1174.89
53 TYRA TIDEKRANS, Hallsta RKCHARLIE 1766.32
54 SOFIA BÅVENÄS, Västerås RSSAN QUENTINUtg
55 EMELIE GUNNARSSON, Kungsörs RKCAMPARI Ute
55 THEA ALSING, Västerås RSDIMITRIUte



Klass 1 0.95 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Linn Wässman.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ISABELLE FREDRICSON, Strömsholms RSFCATRINA J (SWB) 059.05
* 1 ANDREA HERMELIN, Sportriders HSFBREAKING DAWN (SWB) 055.45
* 1 JENS AROSENIUS, Enköpings FRKBARCLAY NG 050.42
* 1 GRETA BERGLUND, Västerås RSSATIVA (35) (SWB) 063.89
* 1 ELEONORE LANDHAGE, Jump Club RSFLACRONDOS 057.13
* 1 LOIS PETTERSSON, Västerås RSSIR HENRY CS (SWB) 060.37
* 1 MIKAELA GUSTAPHSON, Västerås RSCALY 050.19
* 1 KLARA STOLTZ, Heby RFWHITE SOX 052.16
* 1 TINA RATCOVICH, Västerås RSAISHA 052.30
10 ANDREA HERMELIN, Sportriders HSFARGENTA DE VALD 374.55
11 PERNILLA WASSBERG, Västerås RSALONZO (SWB) 450.50
11 MALIN IHLEBERG, Västerås RSLINDOS MB (SWB) 455.07
11 KLARA STOLTZ, Heby RFBAY DREAM 456.76
11 EMMA LINDSTRÖM, Hamre RKMASH 456.55
11 CICCI ÖSTERBLOM, Helsingborgs FRKLE GAZON (SWB) 458.60
16 NATHALIE LARSSON, Strömsholms RSFROCKET SCIENTIST 857.03
16 CARINA EK, Västerås RSBOHLINA VT 861.65
18 MALIN ZERVOS, Enköpings RKHARRY (SWB) 1261.33
19 IDA ALDERNÄS, Västerås RSSPEX (SWB)Ute
19 IDA OLSSON, för Equality ridersTOMMIE SONGUte



Klass 2 0.95 - HOPPNING, BEDÖMNING A:1a Laghoppning
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Linn Wässman.
Plac.Lag/RyttareHästFelTidFelTid
 
1. Västerås RS 0 152.11 0 67.59
5Sandra GrönbergMato 0 59.30 0 25.29
15Moa DahlénMoneyquid Star 0 49.77 0 22.40
25Sara FriskNäsuddens King Of Spades 0 51.63 0 23.83
35Sofia RamströmAischa 0 50.71 0 21.36
 
2. Vänsta RF 0 160.41 0 72.41
2Ellinor HolmkvistVoltares Nieuwmoed 0 54.66 0 23.22
12Mattias LarssonFigther-C 0 50.45 4.00 23.18
22Lina ThiedejohanssonCalanta 0 55.30 0 25.67
32Niclas ÅkerlundObi Wan Kenobi 4.00 52.85 0 23.52
 
3. Surahammars RF 0 155.04 0 74.64
4Emma EdvardsonGuiminko 0 55.33 0 23.63
24Fanny SvanströmConny 0 51.17 0 28.26
34Mimmi KortelainenZeb 0 48.54 0 22.75
 
4. Köping RK 0 154.18 4.00 70.55
6Clara LöwénCertina 0 48.95 4.00 27.46
16Alena Rudina KjellbergLarsmindes Aviaja 0 55.67 4.00 27.49
26Anna Dahlin AbelliJusticia Af Hagalund 0 53.56 0 21.83
36Frida HedbergCenny 0 51.67 0 21.26
 
5. Salaortens RF 4.00 152.63
9Linda AhlWinoes 0 48.06
19Erika NilssonCamaro Princess 0 52.28
29Mikaela LarssonD‚´artagnan 4.00 53.61
39Ida DalbergTullanna Dusky 4.00 52.29
 
6. Arbogakuskarna 4.00 155.41
3Matilda BolanderLaitnings 0 53.56
13Annsofie AsplundLefkoja 4.00 50.26
23Jennifer MarklundAndersers Troy 0 51.59
33Sara KarlssonLittle Canon 4.00 68.90
 
7. Fagersta RK 4.00 183.30
8Linn SvedingerSan Siro 4.00 60.80
28Johanna WikmanUfradin 0 61.12
38Helena ErikssonWinnetou 0 61.38
 
8. Stora Ekeby RK 8.00 163.63
10Therese BjörklundWaltzing Matilda (swb) 4.00 53.92
20Sandra ErikssonCarly Whitesocks 4.00 59.22
30Rebecca WickströmSirocco 32.00 70.00
40Camilla EkmanAngels Tip (swb) 0 50.49
 
9. Norrby RF 9.00 176.81
1Caroline DanielssonRallijs 4.00 54.70
21Anna Pilz SonnbyRoyal Blue Du Tintia 5.00 70.52
31Anna HolmThunderboy 0 51.59
 
10. Kungsör RK 36.00 176.11
7Emelie GunnarssonCampari 32.00 70.00
17Olivia BjörkströmHajdi 0 52.66
27Hanna SvärdLeon 4.00 53.45

--- Inga resultat ---



Klass 3C HOPPNING kat.C:0.70m (Lätt D), BEDÖMNING A
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Linn Wässman.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 HANNA OSBECK, Stora Ekeby RKCURIOZA 044.84
* 1 EMELIE SOLLENGREN, Baståsens RKBLUE HAZY 053.47
* 1 CLARA BÖRJESSON, Hamre RKTIFFY 053.40
* 1 THYRA LÖNNQVIST, Surahammars RFVESTERGAARDS SURPRISE 049.97
* 1 NATHALIE BOSTRÖM, Wirsbo RFBLEKI 053.27
* 1 ALVA FORSBERG, Surahammars RFGIRL POWER 047.83
* 1 SELMA SILFVER DAHLSTRÖM, Baståsens RKMOLLY 045.92
* 1 WILMA CARLSSON, Fagersta RKSURPRISE 058.02
* 1 ALICE ELANDER, Västerås RSGOLDEN PIPER 055.75
10 TOR FROMELL, Enköpings RKMOFLOS ZELMERLÖW 466.17
10 MARIA SVANE, Vänsta RFBONAVENTURA`S MIRACLE 462.34
12 WILMA TYRSELL, Vänsta RFJOELSBO MELINYDD 1267.20
13 MOA THURGREN, Wirsbo RFDERBY 195 1889.90
14 TOWA ÖSTLUND, Wirsbo RFSCHWEDENLINDES HERKULESUte
14 FRIDA STAAFF, Fagersta RKCADFACH TOMOSUte
14 FILIPPA BONSERUD ODDMAR, Stora Ekeby RKZACHRAMENTOUte
14 FILIPPA WÄNESKOG, Wirsbo RFCASPERUte



Klass 3D HOPPNING kat.D:0.80m (Lätt D), BEDÖMNING A
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Linn Wässman.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 TOWA ÖSTLUND, Wirsbo RFLYDICAN LIAM 060.99
* 1 EMMA AKTERHAG, Skästa RidcenterKEADY GIRL 048.06
* 1 EMMA PERSSON, Hamre RKLORD FEIRITÉAR 052.31
* 1 MOA DAHLÉN, Västerås RSATTRORY MICKEY FINN 050.60
* 1 FELICIA ENBERG, Västerås RSMANILA 045.91
* 1 NATHALIE JANSSON, Salaortens RFCTS FREDDY 047.73
* 1 ELLEN JANSSON, Hamre RKPLEXUS 044.99
* 1 LOVISA PEHRSON, Salaortens RFENERGY 044.47
9 ISABEL STOMILOVIC, Salaortens RFBALLYARTNEY BOY 447.77
9 EMILIA MALMQVIST, Hamre RKBJELDBAKS RUMBA 466.76
9 JOHANNA THORNELL, Västerås RSCARROWMORE SHUJANNA 453.66
9 IDA-SOFIA LINDBERG, Strömsholms RSFTHE BUNCKER 463.70
13 MOA THURGREN, Wirsbo RFHÖRYDA ALWINUte
13 TILDE ALSING STEFANSSON, Strömsholms RSFBRITNEYUte



Klass 3A+3B HOPPNING kat.A+B.:0.80m (Lätt D), BEDÖMNING A
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Linn Wässman.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 THYRA ROLLSÉN, Baståsens RKLUCAS 050.20
* 1 WILMA TYRSELL, Vänsta RFMONA 045.85
* 1 MAJA ÖSTERBERG, Hamre RKATLAZ 057.80
* 1 CLARA PERSSON, Västerås RSKEX 045.02
* 1 EBBA MALMKVIST, Baståsens RKPOPCORN 051.31
* 1 FANNY ZILLÉN, Upplands Bro RFSHANAIA 052.26
7 JUNIE RATCOVICH, Västerås RSSILVER HOOKS 21104.42



Klass 4 HOPPNING kat.D:0.80m (Lätt D), BEDÖMNING A:1a Laghoppning
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Linn Wässman.
Plac.Lag/RyttareHästFelTidFelTid
 
1. Västerås RS 0 172.95 0 100%
2Clara PerssonKex 0 55.22 0 21.48
5Junie RatcovichSilver Hooks 0 77.07 0 38.80
15Alice ElanderGolden Piper 0 63.20 0 31.99
24Johanna ThornellCarrowmore Shujanna 0 60.12 0 27.73
27Felicia EnbergManila 0 57.61 0 27.61
29Moa DahlénAttrory Mickey Finn 4.00 73.70 0 30.37
 
1. Baståsen RK 0 159.87 0 100%
1Thyra RollsénLucas 0 62.53 0 24.98
4Ebba MalmkvistPopcorn 0 55.13 0 26.50
14Selma Silfver DahlströmMolly 0 54.09 0 26.50
17Emelie SollengrenBlue Hazy 0 50.65 0 28.11
 
3. Hamre RK 0 179.30 0 67%
3Maja ÖsterbergAtlaz 0 77.55 0 29.29
6Frida TörnblomStar 38.00 85.00 11.00 50.54
16Clara BörjessonTiffy 0 67.28 0 28.71
26Ellen JanssonPlexus 0 56.09 0 24.80
28Emilia MalmqvistBjeldbaks Rumba 0 55.93 0 25.02
30Kim SalbergBlåbergets Kaliber 13.00 87.67 14.00 49.60
 
4. Wirsbo RF 0 193.54 4.0050%
7Nathalie BoströmBleki 0 69.41 0 30.45
10Filippa WäneskogCasper 38.00 85.00 34.00 44.00
13Moa ThurgrenDerby 195 0 59.99 4.00 43.25
23Towa ÖstlundLydican Liam 0 64.14 0 31.98
 
5. Salaortens RF 4.00 169.16
18Nathalie JanssonCts Freddy 0 55.67
19Lovisa PehrsonEnergy 0 51.77
22Isabel StomilovicBallyartney Boy 4.00 61.72
 
6. Fagersta RK 4.00 195.73
8Frida StaaffCadfach Tomos 18.00 108.23
11Wilma CarlssonSurprise 0 68.31
20Emilia SörengårdLlanwnen William 0 61.01
25Ida AsplundPiccolo 4.00 66.41
 
7. Surahammars RF 38.00 201.10
9Thyra LönnqvistVestergaards Surprise 0 60.91
12Alva ForsbergGirl Power 0 55.19
21Tova BorgNela 38.00 85.00

--- Inga resultat ---

     RS-pro/HTML 02-03