Västerås Ryttarsällskap 1/5

Klass 1 0.95 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 1 0.95 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2 0.95 - HOPPNING, BEDÖMNING A:1a Laghoppning
Klass 3A HOPPNING kat.A:0.50m (Lätt D), BEDÖMNING A
Klass 3B HOPPNING kat.D:0.80m (Lätt D), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 3C HOPPNING kat.C:0.70m (Lätt D), BEDÖMNING A
Klass 3D HOPPNING kat.D:0.80m (Lätt D), BEDÖMNING A
Klass 4 HOPPNING kat.D:0.80m (Lätt D), BEDÖMNING A:1a Laghoppning


Klass 1 0.95 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Linn Wässman.
Nr. Ryttare E.nr Häst
011. CAROLINE DANIELSSON, +3584573433811114. RALLIJS
010. NICLAS ÅKERLUND, Vänsta RF164. OBI WAN KENOBI
09. THERESE BJÖRKLUND, Stora Ekeby RK156. WALTZING MATILDA (SWB)
08. SANDRA GRÖNBERG, Västerås RS152. MATO
07. SOFIA BÅVENÄS, Västerås RS151. SAN QUENTIN
06. ---
05. CASSANDRA HAAKE, Heby RF55. CURRY R
04. OLIVIA BJÖRKSTRÖM, Kungsörs RK76. HAJDI
03. CLARA LÖWÉN, Köpings RK41. CERTINA
02. ISABELLE ROSQVIST, Västerås RS80. JAMBA ROO
01. SANDRA ERIKSSON, Stora Ekeby RK32. CARLY WHITESOCKS
1. JULIA HJELMQWIST, Hamre RK44. CHILLIE
2. ---
3. CARIN ROSENLUND ERICSON, Salaortens RF33. CARMEN CHICA
4. LINN ÖBERG, Surahammars RF79. INDIGO BOY
5. IDA ZARINS, Köpings RK144. Z. KARLOS
6. LOIS PETTERSSON, Västerås RS113. QUINNIE
7. ---
8. EMELIE GUNNARSSON, Kungsörs RK28. CAMPARI
9. SARA KARLSSON, Arbogakuskarna93. LITTLE CANON
10. FRIDA HEDBERG, Köpings RK40. CENNY
11. MOA DAHLÉN, Västerås RS106. MONEYQUID STAR
12. IDA HOLMÉR, Salaortens RF3. AKROBAT
13. JULIA CARLBOM, för Equality riders101. MAXIMUS
14. ---
15. LINDA AHL, Salaortens RF142. WINOES
16. SARA FRISK, Västerås RS108. NÄSUDDENS KING OF SPADES
17. MIMMI KORTELAINEN, Surahammars RF147. ZEB
18. ERIKA NILSSON, Salaortens RF26. CAMARO PRINCESS
19. EWELINA BJÖRKLUND, Västerås RS62. FANTASTIQUE H.S.
20. MOA NORDQVIST WIDH, Djursholms RK34. CARRABEG COCO
21. HELENA ERIKSSON, Fagersta RK141. WINNETOU
22. ELLINOR HOLMKVIST, Vänsta RF143. VOLTARES NIEUWMOED
23. MARITA ÅKESSON, Stora Wäsby FRK107. NEWS
24. TYRA TIDEKRANS, Hallsta RK42. CHARLIE
25. SOFIA RAMSTRÖM, Västerås RS1. AISCHA
26. ANNA PILZ SONNBY, Norrby RS118. ROYAL BLUE DU TINTIA
27. MALIN MATTSSON, Strömsholms RSF123. SHARLIE
28. JULIA SVÄRD, Kungsörs RK127. SO ABSOLUT SWEET
29. THEA ALSING, Västerås RS59. DIMITRI
30. MIKAELA LARSSON, Salaortens RF56. D‚´ARTAGNAN
31. TINA RATCOVICH, Västerås RS43. CHELSEA (SWB)
32. IDA DALBERG, Salaortens RF136. TULLANNA DUSKY
33. ADINA NORDIN, Heby RF63. FENDERBOSCH
34. LINA THIEDEJOHANSSON, Vänsta RF24. CALANTA
35. ---
36. MATILDA BOLANDER, Arbogakuskarna87. LAITNINGS
37. ANNSOFIE ASPLUND, Arbogakuskarna90. LEFKOJA
38. LINDA NYREN, Västerås RS95. LOCAL QUADIR
39. LINN SVEDINGER, Fagersta RK119. SAN SIRO
40. CAMILLA EKMAN, Stora Ekeby RK8. ANGELS TIP (SWB)
41. LINDA ROSÉN, Hamre RK138. UNIQUE (SWB)
42. CECILIA LUNDSTRÖM, Västerås RS46. CONCETTA D CALLISTO
43. MIKAELA LAMMI, Åsebo RS69. FUNNY FEELING
44. ---
45. ALENA RUDINA KJELLBERG, Köpings RK88. LARSMINDES AVIAJA
46. ---
47. LISA SIMONSEN, Västerås RS66. FORD
48. MATTIAS LARSSON, Vänsta RF64. FIGTHER-C
49. EMMA EDVARDSON, Surahammars RF75. GUIMINKO
50. FANNY SVANSTRÖM, Surahammars RF47. CONNY
51. ---
52. HANNA SVÄRD, Kungsörs RK91. LEON
53. AMANDA ABELLI, Köpings RK83. JUSTICIA AF HAGALUND
54. JENNIFER MARKLUND, Arbogakuskarna6. ANDERSERS TROY
55. ---
56. JOHANNA WIKMAN, Fagersta RK137. UFRADIN



Klass 1 0.95 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Linn Wässman.
Nr. Ryttare E.nr Häst
04. PERNILLA WASSBERG, Västerås RS166. ALONZO (SWB)
03. ---
02. MALIN IHLEBERG, Västerås RS92. LINDOS MB (SWB)
01. ISABELLE FREDRICSON, Strömsholms RSF38. CATRINA J (SWB)
1. IDA ALDERNÄS, Västerås RS130. SPEX (SWB)
2. ANDREA HERMELIN, Sportriders HSF21. BREAKING DAWN (SWB)
3. JENS FREDRICSON, Strömsholms RSF50. COVENTRY (SWB)
4. KLARA STOLTZ, Heby RF13. BAY DREAM
5. EMMA LINDSTRÖM, Hamre RK100. MASH
6. IDA OLSSON, för Equality riders135. TOMMIE SONG
7. MALIN ZERVOS, Enköpings RK77. HARRY (SWB)
8. ---
9. JENS AROSENIUS, Enköpings FRK12. BARCLAY NG
10. NATHALIE LARSSON, Strömsholms RSF116. ROCKET SCIENTIST
11. ---
12. GRETA BERGLUND, Västerås RS120. SATIVA (35) (SWB)
13. ELEONORE LANDHAGE, Jump Club RSF86. LACRONDOS
14. JESSICA BJÄLLSTAM, Jälla HSF5. ALTHEA
15. LOIS PETTERSSON, Västerås RS126. SIR HENRY CS (SWB)
16. CICCI ÖSTERBLOM, Helsingborgs FRK89. LE GAZON (SWB)
17. ---
18. MIKAELA GUSTAPHSON, Västerås RS25. CALY
19. CARINA EK, Västerås RS19. BOHLINA VT
20. KLARA STOLTZ, Heby RF140. WHITE SOX
21. TINA RATCOVICH, Västerås RS2. AISHA
22. ANDREA HERMELIN, Sportriders HSF9. ARGENTA DE VALD
23. IDA ALDERNÄS, Västerås RS22. BRONX (SWB)



Klass 2 0.95 - HOPPNING, BEDÖMNING A:1a Laghoppning
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Linn Wässman.
Nr.Lag Förk.
1. Norrby RF NRF
2. Vänsta RF VRF
3. Arbogakuskarna AK
4. Surahammars RF Sura
5. Västerås RS VRS
6. Köping RK KRK
7. Kungsör RK KuRK
8. Fagersta RK FRK
9. Salaortens RF Sorf
10. Hamre RK HRK
11. Stora Ekeby RK Sterk

--- Inga anmälda ---



Klass 3A HOPPNING kat.A:0.50m (Lätt D), BEDÖMNING A
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Linn Wässman.
Nr. Ryttare E.nr Häst
1. THYRA ROLLSÉN, Baståsens RK97. LUCAS



Klass 3B HOPPNING kat.D:0.80m (Lätt D), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Linn Wässman.
Nr. Ryttare E.nr Häst
01. WILMA TYRSELL, Vänsta RF160. MONA
1. MAJA ÖSTERBERG, Hamre RK10. ATLAZ
2. CLARA PERSSON, Västerås RS84. KEX
3. EBBA MALMKVIST, Baståsens RK111. POPCORN
4. FANNY ZILLÉN, Upplands Bro RF122. SHANAIA
5. JUNIE RATCOVICH, Västerås RS125. SILVER HOOKS



Klass 3C HOPPNING kat.C:0.70m (Lätt D), BEDÖMNING A
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Linn Wässman.
Nr. Ryttare E.nr Häst
05. HANNA OSBECK, Stora Ekeby RK157. CURIOZA
04. TOWA ÖSTLUND, Wirsbo RF121. SCHWEDENLINDES HERKULES
03. FRIDA STAAFF, Fagersta RK23. CADFACH TOMOS
02. EMELIE SOLLENGREN, Baståsens RK16. BLUE HAZY
01. FILIPPA BONSERUD ODDMAR, Stora Ekeby RK145. ZACHRAMENTO
1. CLARA BÖRJESSON, Hamre RK134. TIFFY
2. THYRA LÖNNQVIST, Surahammars RF139. VESTERGAARDS SURPRISE
3. FILIPPA WÄNESKOG, Wirsbo RF37. CASPER
4. MOA THURGREN, Wirsbo RF58. DERBY 195
5. WILMA TYRSELL, Vänsta RF82. JOELSBO MELINYDD
6. TOR FROMELL, Enköpings RK104. MOFLOS ZELMERLÖW
7. NATHALIE BOSTRÖM, Wirsbo RF15. BLEKI
8. ALVA FORSBERG, Surahammars RF71. GIRL POWER
9. SELMA SILFVER DAHLSTRÖM, Baståsens RK105. MOLLY
10. WILMA CARLSSON, Fagersta RK132. SURPRISE
11. ALICE ELANDER, Västerås RS74. GOLDEN PIPER
12. MARIA SVANE, Vänsta RF20. BONAVENTURA`S MIRACLE



Klass 3D HOPPNING kat.D:0.80m (Lätt D), BEDÖMNING A
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Linn Wässman.
Nr. Ryttare E.nr Häst
08. ISABEL STOMILOVIC, Salaortens RF165. BALLYARTNEY BOY
07. TOVA BORG, Baståsens RK163. NELA
06. MOA THURGREN, Wirsbo RF161. HÖRYDA ALWIN
05. TOWA ÖSTLUND, Wirsbo RF159. LYDICAN LIAM
04. TILDE ALSING STEFANSSON, Strömsholms RSF158. BRITNEY
03. EMMA AKTERHAG, Skästa Ridcenter150. KEADY GIRL
02. ---
01. EMMA PERSSON, Hamre RK96. LORD FEIRITÉAR
1. MOA DAHLÉN, Västerås RS11. ATTRORY MICKEY FINN
2. FELICIA ENBERG, Västerås RS99. MANILA
3. NATHALIE JANSSON, Salaortens RF53. CTS FREDDY
4. EMILIA MALMQVIST, Hamre RK14. BJELDBAKS RUMBA
5. JOHANNA THORNELL, Västerås RS35. CARROWMORE SHUJANNA
6. ELLEN JANSSON, Hamre RK110. PLEXUS
7. LOVISA PEHRSON, Salaortens RF61. ENERGY
8. ---
9. IDA-SOFIA LINDBERG, Strömsholms RSF133. THE BUNCKER
10. KIM SALBERG, Hamre RK18. BLÅBERGETS KALIBER



Klass 4 HOPPNING kat.D:0.80m (Lätt D), BEDÖMNING A:1a Laghoppning
Överdomare:Kjell Wallén. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Linn Wässman.
Nr.Lag Förk.
1. Wirsbo RF WRF
2. Baståsen RK BRK
3. Västerås RS VRS
4. Fagersta RK FRK
1Frida StaaffCadfach Tomos ...... ......
2Wilma CarlssonSurprise ...... ......
3Emilia SörengårdLlanwnen William ...... ......
4Ida AsplundPiccolo ...... ......
5. Surahammars RF Sura
6. Hamre RK HRK
7. Salaortens RF Sorf

--- Inga anmälda ---

     RS-pro/HTML 02-03