Resultat Västerås RS, 30/5 - 1/6 2008


Lördag, lokal
Klass 6 1.00 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)
Klass 6 1.00 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 5 1.00 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)
Klass 5 1.00 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 4 1.10 - HOPPNING, BEDÖMNING A:0
Klass 4 1.10 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Söndag, nationell

Klass 3 1.20 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)
Klass 3 1.20 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 2 1.30 - HOPPNING, BEDÖMNING A:0
Klass 2 1.30 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 1 1.40 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)


Klass 6 1.00 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)
Överdomare:Barbro Lillje. Domare:Brith Claesson. Banbyggare:Roland Nilsson.

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

CAMILLA BJÖRKLUND, Heby RF

KITTY

0 + 0

15.93

* 2

CHARLOTTA OLSSON, Enköpings RK

SUZUK-OO

0 + 0

16.35

* 3

ANNA JOHANSSON, Salaortens RF

LORENZO

0 + 0

16.86

* 4

EMMA PALMQVIST, Eskilstunaortens RF

KAMOMILL

0 + 0

17.56

* 5

NIKI DIAMADIDO, Västerås RS

SIR TOBY

0 + 0

18.65

* 6

KAJSA JANSDOTTER, Salaortens RF

ANSGÅRDS AGARVE

0 + 0

19.09

* 7

INGELA CARHOLT, Stockholms FRK

ACEIDO

0 + 0

19.14

8

CAROLINE ANDERSSON, Skästa Ridcenter

DARCO POLO LH

0 + 0

19.70

9

ANNELI THEOREN, Västerås RS

O´BRIEN

0 + 0

21.41

10

CORNELIA LUNDGREN, Västerås RS

ROBERTINO

0 + 0

21.74

11

LINDA NYREN, Västerås RS

SJAKIERA

0 + 4

16.95

12

GRETA HAFFLING, Hamre RK

BANKETAS

0 + 4

17.18

13

IDA LARSSON, Stora Ekeby RK

CAMPARI H

0 + 7

38.02

14

PETRA CARLSSON, Skästa Ridcenter

COMMANDER

0 + 15

38.43

15

ANNA VAN DE ZANDE, Västerås RS

MOZART

4

32.72

16

PER NILSSON, Västerås RS

MARY

4

36.93

17

EMMA THUNBERG, Hamre RK

PROUD MARY EK

4

37.89

18

MARIE KARLSSON, Salaortens RF

CORAZON

4

39.76

19

MADELEINE LILLKULL, Västerås RS

ANITA

4

41.11

20

ANNA STRID, Västerås RS

PRANCER

4

41.41

21

SANNE KILPALA, Västerås RS

DOW JONES

8

37.97

22

EMELIE SANDBERG, Eskilstunaortens RF

LAWENDEL

9

50.92

23

JESSICA NORGREN, Vänsta RF

ATOSS

12

45.17

24

FANNY ENGSTRÖM, Västerås RS

CARISSIMA

Ute

 

24

JOHANNA HEDERSTRÖM, Västerås RS

EDDIE KIDD

Ute

 

24

EMY SILLÉN, Heby RF

TANTIEME X

Ute

 




Klass 6 1.00 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Barbro Lillje. Domare:Britt Isaksson. Banbyggare:Roland Nilsson.

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

IDA ALDERNÄS, Västerås RS

COSTA VIRGIO

0

41.17

* 1

HANNA ENGMAN, Stora Ekeby RK

BOOMBASTIC BOY

0

38.97

* 1

TOVE LANDRIN, Strömsholms RSF

JANIS

0

45.66

* 1

HANNA KUUTMANN, Nyby-Torshälla RK

FRANCIS

0

40.68

* 1

KATARINA NILLARD, Heby RF

URZELINE

0

40.88

* 1

REBECCA JANSSON, Strömsholms RSF

WIRKENESS H2

0

44.16

* 1

IDA ALDERNÄS, Västerås RS

GIBRAHIM F VAN HET H

0

41.20

* 1

ANNELI THEOREN, Västerås RS

IKARUS

0

41.31

* 1

KRISTIN ERIKSSON, Heby RF

GALLIANO

0

44.99

* 1

CAMILLA BERG, Husby-Rekarne RF

SZKOOBY DOO

0

38.91

* 1

EMMA ERIKSSON, Nuntorp Hästsportklu

WILLOW

0

40.72

* 1

CRISTEL NYQVIST, Glanshammars Ryttarn

EBBA

0

42.55

* 1

KATARINA NILLARD, Heby RF

MILKA DIAMOND

0

38.93

* 1

MALIN LINDSTRÖM, Åsebo RS

CHAGALL

0

38.37

* 1

ANNAKARIN HÖGBERG, Salaortens RF

CASSIUS CLAY

0

40.27

* 1

LINDA WÖRLEN - SYLSJÖ, Enköpings RK

BETTY BOOP

0

40.52

* 1

THERESE NYMAN, Salaortens RF

CAPO

0

41.84

* 1

ALEXANDRA FREDEN, Västerås RS

CLEVELAND J

0

41.91

* 1

GRETA BERGLUND, Västerås RS

TERRACOTTA

0

40.53

* 1

ANKI OLOFSSON, Börje Sportklubb

GOLD

0

40.31

* 1

ACHIM FRANZ, Västerås RS

CARIBO

0

39.06

* 1

HELENE HAGLUND, Västerås RS

CAF PARADIES MÄDCHEN

0

42.72

* 1

IDA ALDERNÄS, Västerås RS

2 STEPS AHEAD

0

40.41

* 1

MADELENE ALLÖV, Stora Ekeby RK

MUNSBORO WILBUR

0

40.42

* 1

ANN LIWING, Östra Sörmlands Lant

CREME CARAMELLE EG

0

43.73

* 1

RAMONA KLAVDAL, Hamre RK

ICE BLUE

0

41.94

* 1

HELENA LUNDSTRÖM, Enköpings RK

C ME

0

38.02

* 1

ELIN JOHANSSON, Nyköpings RS

CAROMIO

0

40.00

* 1

THERESE NYMAN, Salaortens RF

AMOORINA

0

43.72

* 1

ELINA ROUZBEHANI, Vallentuna RK

CARIZZMA STAR

0

43.16

* 1

SOFIA LEDERUD, Åsebo RS

EAZY LIZA

0

42.26

* 1

AMANDA GULLSTRÖM, Södertälje RK

CARUSO

0

38.83

* 1

LINA MARTINSSON, Västerås RS

CAPITAL

0

40.07

* 1

JENNIE JUHLIN, Västerås RS

EASY Q

0

43.93

* 1

KRISTIN ERIKSSON, Heby RF

CLARICE Q

0

40.68

* 1

THERESE NYMAN, Salaortens RF

ACINDO SB

0

44.22

37

REBECCA RICHARD, Stockholms FRK

EASY GIRL TH

4

43.75

37

ELLENOR HJALMARSSON, Strömsholms RSF

UNIQUE

4

43.62

37

CAMILLA SAARKOPPEL, Eskilstunaortens RF

HILDA

4

38.85

37

MIKAELA STRÖM, Västerås RS

BILL

4

40.60

37

CAROLIN LJUNGCRANTZ, Enköpings RK

VILJA

4

38.08

37

MADELEINE NORGREN, Vänsta RF

CAMPARI

4

40.63

37

EMMA BYSTRÖM, Västerås RS

CARAMELL

4

39.41

37

ANNELI THEOREN, Västerås RS

BIJOU BALOU

4

42.60

37

EMMA ERIKSSON, Nuntorp Hästsportklu

CACHARELL

4

40.98

37

IDA ALDERNÄS, Västerås RS

OXFORD

4

40.01

47

JOANNA WEISZ, Köpings RK

VOICE

5

50.23

47

VICTORIA VARGA, Västerås RS

CAPITOL Q

5

53.12

49

THERESE NYMAN, Salaortens RF

GINA

7

61.85

50

IDA PETERSSON, Kumla RK

CITRIN (42)

8

39.13

51

JENNIE JUHLIN, Västerås RS

HENRICA M

9

52.02

52

LINA RICKARDSEN, Skästa Ridcenter

EMILLION VD SCHRANSHOEVE

12

63.17

52

THERESE ÅKERLUND, Åsebo RS

VICHY NOUVEAU

12

37.82

54

EMMA CARLSSON, Enköpings RK

MY PRECIOUS

21

83.57




Klass 5 1.00 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)
Överdomare:Barbro Lillje. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

GRETA BERGLUND, Västerås RS

LORD HAMILTON

0 + 0

24.04

* 2

CHARLOTTA OLSSON, Enköpings RK

SUZUK-OO

0 + 0

24.18

* 3

LINDA NILSSON, Salaortens RF

LA TOYA

0 + 0

24.96

* 4

CAROLINA DAMM, Västerås RS

LEUTHINNE

0 + 0

25.56

* 5

GRETA HAFFLING, Hamre RK

BANKETAS

0 + 0

25.71

* 6

SOFIE ANDERSSON, Stora Ekeby RK

DANDY

0 + 0

26.02

* 7

ANNA JOHANSSON, Salaortens RF

LORENZO

0 + 0

26.33

* 8

EMMA EKHOLM, Skästa Ridcenter

MARCEMAS

0 + 0

26.39

* 9

ANNSOFIE ASPLUND, Köpings RK

MISTER MAX

0 + 0

26.42

* 10

JENNY PÄRKKÄ, Fagersta RK

ELFE

0 + 0

26.86

* 11

NIKI DIAMADIDO, Västerås RS

SIR TOBY

0 + 0

27.71

* 12

KAJSA JANSDOTTER, Salaortens RF

ANSGÅRDS AGARVE

0 + 0

27.92

13

EMMA PALMQVIST, Eskilstunaortens RF

KAMOMILL

0 + 0

28.14

14

LINDA NYREN, Västerås RS

SJAKIERA

0 + 0

28.63

15

ANNA RASSING, Fagersta RK

IRMELIN

0 + 0

29.42

16

LOUISE STRIDBECK, Enköpings RK

CANTALOUP

0 + 0

30.60

17

MIA STEPHANSON, Västerås RS

PRANCER

0 + 0

31.16

18

THERESE NYMAN, Salaortens RF

CASPER L

0 + 0

31.36

19

THERESE NYMAN, Salaortens RF

ARENA

0 + 0

32.46

20

ANN LIWING, Östra Sörmlands Lant

CARICCIOLA G

0 + 0

32.95

21

MALIN KVIST, Märsta RK

MONROE

0 + 0

33.00

22

IDA PETTERSSON, Stora Ekeby RK

LENATA DHULST

0 + 0

33.17

23

ANNA VAN DE ZANDE, Västerås RS

MOZART

0 + 0

33.32

24

IDA ALDERNÄS, Västerås RS

AISCHA

0 + 0

34.58

25

ELLINOR HOLMBERG, Stora Wäsby FRK

COOLMAN 17

0 + 0

35.27

26

SANNE KILPALA, Västerås RS

DOW JONES

0 + 0

36.46

27

CORNELIA LUNDGREN, Västerås RS

ROBERTINO

0 + 0

37.63

28

BELINDA PERSSON, Hamre RK

FORT KNOX W

0 + 0

38.59

29

SARAH THORSELL, Västerås RS

FERONIA

0 + 4

30.56

30

SOFIA AHLM, Västerås RS

TIARA ROSE

0 + 4

31.34

31

MIKAEL CARLSSON, Västerås RS

AXESS

0 + 4

31.60

32

INGELA CARHOLT, Stockholms FRK

ACEIDO

0 + 4

34.68

33

MIKAELA JOHANSSON, Västerås RS

BENITO

0 + 4

35.50

34

MARIE KARLSSON, Salaortens RF

CORAZON

0 + 4

46.05

35

EMMA THUNBERG, Hamre RK

PROUD MARY EK

0 + Ute

 

36

IDA LARSSON, Stora Ekeby RK

CAMPARI H

0 + Ute

 

37

CAMILLA BJÖRKLUND, Heby RF

KITTY

4

37.45

38

MADELEINE LILLKULL, Västerås RS

ANITA

4

38.47

39

PER NILSSON, Västerås RS

MARY

4

39.78

40

EMELIE OLOFSSON, Stora Ekeby RK

PALOMA PICASSO

4

41.55

41

PETRA CARLSSON, Skästa Ridcenter

COMMANDER

4

47.83

42

EMELIE SANDBERG, Eskilstunaortens RF

LAWENDEL

4

49.08

43

JOSEFINE FRANSSON, Katrinedals RF

RUBICONN

4

50.00

44

FANNY ENGSTRÖM, Västerås RS

CARISSIMA

5

58.97

45

CASANDRA DAMM, Västerås RS

CALIPO

5

59.39

46

EMY SILLÉN, Heby RF

TANTIEME X

10

62.97




Klass 5 1.00 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Barbro Lillje. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

REBECCA JANSSON, Strömsholms RSF

WIRKENESS H2

0

48.35

* 1

HANNA ENGMAN, Stora Ekeby RK

BOOMBASTIC BOY

0

42.26

* 1

HANNA KUUTMANN, Nyby-Torshälla RK

FRANCIS

0

44.96

* 1

JANE HALLBERG, Västerås RS

LUCY IN THE SKY

0

41.81

* 1

ELINA ROUZBEHANI, Vallentuna RK

CIRRUS

0

42.00

* 1

ACHIM FRANZ, Västerås RS

CORINTH

0

40.63

* 1

IDA ALDERNÄS, Västerås RS

GIBRAHIM F VAN HET H

0

45.14

* 1

THERESE NYMAN, Salaortens RF

CAPO

0

47.28

* 1

ANKI OLOFSSON, Börje Sportklubb

GOLD

0

41.95

* 1

SARA PÄÄJÄRVI, Märsta RK

EVITA

0

50.90

* 1

RAMONA KLAVDAL, Hamre RK

ICE BLUE

0

45.74

* 1

ANN LIWING, Östra Sörmlands Lant

CREME CARAMELLE EG

0

45.98

* 1

KRISTIN ERIKSSON, Heby RF

CLARICE Q

0

46.92

* 1

IDA ALDERNÄS, Västerås RS

COSTA VIRGIO

0

45.00

* 1

EMMA ERIKSSON, Nuntorp Hästsportklu

WILLOW

0

47.72

* 1

ACHIM FRANZ, Västerås RS

CARIBO

0

40.97

* 1

HELENA LUNDSTRÖM, Enköpings RK

C ME

0

47.38

* 1

EWA PERSSON, Västerås RS

COCTAIL Q

0

48.50

* 1

IDA ALDERNÄS, Västerås RS

OXFORD

0

45.12

* 1

MADELENE ALLÖV, Stora Ekeby RK

MUNSBORO WILBUR

0

41.97

* 1

MADELEINE NORGREN, Vänsta RF

CAMPARI

0

42.89

* 1

LINA MARTINSSON, Västerås RS

CAPITAL

0

45.63

* 1

EMMA BYSTRÖM, Västerås RS

CARAMELL

0

46.19

* 1

IDA ALDERNÄS, Västerås RS

2 STEPS AHEAD

0

42.57

* 1

JENNIE JUHLIN, Västerås RS

EASY Q

0

48.84

* 1

CAMILLA BERG, Husby-Rekarne RF

SZKOOBY DOO

0

41.89

* 1

DANIELA BLOMGREN, Salaortens RF

KASTYLIA

0

48.65

* 1

ACHIM FRANZ, Västerås RS

ZHORAIA FLYER

0

38.84

* 1

THERESE NYMAN, Salaortens RF

AMOORINA

0

48.00

* 1

HANNA ANKNER, Köpings RK

QUILLEN VAN DE Q8

0

44.60

31

SOFIA ASPLUND, Köpings RK

SAKURA II FT

4

44.58

31

JENNIE JUHLIN, Västerås RS

HENRICA M

4

57.21

31

REBECCA RICHARD, Stockholms FRK

CURSIR

4

45.40

31

LINDA WÖRLEN - SYLSJÖ, Enköpings RK

BETTY BOOP

4

39.75

31

JOSEFINE BERGSTEN, Västerås RS

CAPITOL Q

4

57.14

31

AMANDA GULLSTRÖM, Södertälje RK

CARUSO

4

44.56

31

HELENE HAGLUND, Västerås RS

CAF PARADIES MÄDCHEN

4

44.99

31

TOVE LANDRIN, Strömsholms RSF

JANIS

4

49.40

31

THERESE NYMAN, Salaortens RF

ACINDO SB

4

48.85

31

SOFIA LEDERUD, Åsebo RS

EAZY LIZA

4

43.86

31

ANNACLARA PETTERSSON, Strömsholms RSF

VEGAS

4

47.06

31

THERESE ÅKERLUND, Åsebo RS

VICHY NOUVEAU

4

45.30

31

KRISTIN ERIKSSON, Heby RF

GALLIANO

4

47.42

44

THERESE NYMAN, Salaortens RF

GINA

8

51.06

44

ELIN JOHANSSON, Nyköpings RS

CAROMIO

8

48.58

44

MALIN LINDSTRÖM, Åsebo RS

CHAGALL

8

41.31

44

ANN LIWING, Östra Sörmlands Lant

MIGHT B MAGIC

8

43.47

48

EMMA ERIKSSON, Nuntorp Hästsportklu

CACHARELL

12

70.73

48

REBECCA RICHARD, Stockholms FRK

EASY GIRL TH

12

47.38

50

MIKAELA STRÖM, Västerås RS

BILL

18

94.48

51

EMMA CARLSSON, Enköpings RK

MY PRECIOUS

Ute

 




Klass 4 1.10 - HOPPNING, BEDÖMNING A:0
Överdomare:Barbro Lillje. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

EMMA EKHOLM, Skästa Ridcenter

MARCEMAS

0

47.80

* 2

RAMONA KLAVDAL, Hamre RK

YELLOW

0

48.99

* 3

CHARLOTTE LARSON, Mälardalens RF

JACQUES LE MANS

0

49.07

* 4

LINDA NILSSON, Salaortens RF

LA TOYA

0

49.32

* 5

SOFIE ANDERSSON, Stora Ekeby RK

DANDY

0

52.37

* 6

JENNY PÄRKKÄ, Fagersta RK

ELFE

0

52.71

* 7

CAMILLA KARLSSON, Salaortens RF

COLOUR CHAMBER

0

52.90

* 8

THERESE NYMAN, Salaortens RF

REMINA SB

0

53.18

* 9

ANNA RASSING, Fagersta RK

IRMELIN

0

53.66

* 10

LINNEA HOLMBERG, Västerås RS

SALLY MALONE

0

54.05

* 11

CAMILLA PETTERSSON, Salaortens RF

CYBERAX

0

54.37

* 12

MATILDA ANDERSSON, Skästa Ridcenter

NELSON

0

55.03

* 13

JENNIE TORSTENSON, Västerås RS

TIM

0

55.04

14

LINDA LARSSON, Heby RF

ESKIL

0

55.35

15

LINN WÄSSMAN, Västerås RS

SIDNEY

0

56.63

16

FRIDA FREIJ, Västerås RS

KEISER H

0

56.80

17

JOSEFINE FRANSSON, Katrinedals RF

RUBICONN

0

57.14

18

IDA PETTERSSON, Stora Ekeby RK

LENATA DHULST

0

59.13

19

JENNIE JUHLIN, Västerås RS

RENDEVOUZ

0

59.84

20

CAROLINE ANDERSSON, Skästa Ridcenter

DARCO POLO LH

0

60.59

21

EMELIE WERLING, Strömsholms RSF

KIMBERLY

0

62.23

22

THERESE NORDÉN, Enköpings RK

PRIDE T

0

63.42

23

ANNELI THEOREN, Västerås RS

ASTA

0

64.30

24

LISA LILJEKVIST, Älvkarleby RK

REAGGEA

0

65.20

25

THERESE NYMAN, Salaortens RF

ARENA

0

66.05

26

ELLINOR HOLMBERG, Stora Wäsby FRK

COOLMAN 17

0

70.03

27

GRETA BERGLUND, Västerås RS

LORD HAMILTON

4

49.31

28

EMELIE OLOFSSON, Stora Ekeby RK

PALOMA PICASSO

4

53.08

29

DISA NYGREN-SELLDEN, Västerås RS

DALENES SHIPPING

4

55.21

30

CAMILLA VELANDER, Västerås RS

EITI

4

56.92

31

PY JÄGERDEN, Strömsholms RSF

NIMBUS TAU

4

57.10

32

ANN LIWING, Östra Sörmlands Lant

CARICCIOLA G

4

57.52

33

SOFIA AHLM, Västerås RS

TIARA ROSE

4

59.03

34

FREDRIK HAMMARSTRÖM, Västerås RS

OREAGON

4

61.24

35

EMELIE LARSSON, Strömsholms RSF

QUITE PERFECT

4

66.47

36

IDA ALDERNÄS, Västerås RS

AISCHA

4

67.15

37

SOFIA ANDERSSON, Västerås RS

CHEYENNE CHARLES

4

72.15

38

MARIE FILIPSSONWALLEN, Enköpings RK

CARISMA

4

73.47

39

LENA ENGBERG, Jump Club RSF

MUNSBORO JACKPOT

5

80.47

40

MALIN KVIST, Märsta RK

MONROE

5

80.82

41

CAROLINA DAMM, Västerås RS

LEUTHINNE

8

55.25

42

SOFIE ANDERSSON, Stora Ekeby RK

PICASSO H

8

76.04

43

SARAH THORSELL, Västerås RS

FERONIA

9

81.16

44

EMMA LILJEFORS, Hamre RK

MIDORI MB

9

97.25

45

MARIA NILSSON, Stora Ekeby RK

HELECTRA

10

82.15

46

CASANDRA DAMM, Västerås RS

CALIPO

10

84.23

47

MIKAEL CARLSSON, Västerås RS

AXESS

12

63.25

48

CARIN RÖNNLÖV, Skästa Ridcenter

SHELSEA

16

90.35

49

MIKAELA JOHANSSON, Västerås RS

BENITO

17

78.08

50

LINN MÅNSSON, Västerås RS

COMET FLYING PHEASANT

21

94.08

51

BELINDA PERSSON, Hamre RK

FORT KNOX W

Ute

 

51

ISABELLE GUNNARSSON, Heby RF

MISS EASY

Ute

 

51

LOUISE STRIDBECK, Enköpings RK

CANTALOUP

Ute

 




Klass 4 1.10 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Barbro Lillje. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

GRETA BERGLUND, Västerås RS

TERRACOTTA

0

70.66

* 1

REBECCA RICHARD, Stockholms FRK

CURSIR

0

77.45

* 1

ACHIM FRANZ, Västerås RS

ZHORAIA FLYER

0

61.61

* 1

JOSEFIN STRÖM, Strömsholms RSF

CELINE J

0

65.46

* 1

HANNA ANKNER, Köpings RK

QUILLEN VAN DE Q8

0

72.57

* 1

ANN LIWING, Östra Sörmlands Lant

MIGHT B MAGIC

0

65.08

* 1

CECILIA FERETTI, Nyby-Torshälla RK

CARENOT

0

77.70

* 1

JESSICA BODIN, Västerås RS

AIRFORCE ONE

0

67.67

* 1

DANIELA HOLMQUIST, Västerås RS

LANTOZ

0

69.64

* 1

ACHIM FRANZ, Västerås RS

CORINTH

0

60.20

* 1

LINA RICKARDSEN, Skästa Ridcenter

HEATH CLIFFE

0

65.47

* 1

HANNA DAVIDSSON, Västerås RS

RODRIZZA

0

70.24

* 1

EMMA LILJEFORS, Hamre RK

QUITE RIGHT

0

71.30

* 1

JANE HALLBERG, Västerås RS

LUCY IN THE SKY

0

63.70

* 1

JOSEFIN STRÖM, Strömsholms RSF

CLEVELAND J

0

71.24

16

CHARLIE SIEMERLING, Västerås RS

ASCO

4

72.41

16

PERNILLA WASSBERG, Västerås RS

ABDO

4

65.51

16

SOFIA ASPLUND, Köpings RK

SAKURA II FT

4

66.62

16

SARA SJÖDIN, Hamre RK

PURPLE

4

61.69

20

SARA PÄÄJÄRVI, Märsta RK

EVITA

5

79.62

21

ELINA ROUZBEHANI, Vallentuna RK

CARIZZMA STAR

6

83.47

21

ANITA SANDE, Jump Club RSF

LAROON

6

82.08

23

EWA PERSSON, Västerås RS

COCTAIL Q

8

90.64

23

ANNACLARA PETTERSSON, Strömsholms RSF

VEGAS

8

70.41

25

KAROLIN STRÖM, Vänsta RF

LOUISIANA J

13

79.65

26

ELINA ROUZBEHANI, Vallentuna RK

CIRRUS

15

86.91

27

DANIELA BLOMGREN, Salaortens RF

KASTYLIA

Ute

 




Klass 3 1.20 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)
Överdomare:Bertil Sanberg. Domare:Brith Isaksson. Banbyggare:Roland Nilsson.

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

MARIA CARLBÄCK, Kumla RK

STEP BY STEP

0 + 0

27.48

* 2

THERESE NYMAN, Salaortens RF

SAMBALOLEC

0 + 0

27.55

* 3

LINDA ÖHMAN, Hamre RK

EASYDOR

0 + 0

28.00

* 4

THERESE NORDÉN, Enköpings RK

BROKERS NICO

0 + 0

29.90

* 5

MELLE SKÄRFSTAD, Hamre RK

CARLINE X

0 + 0

30.02

* 6

ZAZZA SKÄRFSTAD, Hamre RK

MI LADY

0 + 0

30.27

* 7

CAROLINE RUNFELDT, Heby RF

SALVADOR

0 + 0

30.50

* 8

MADELEINE SEGERSTEN, Djursholms RK

BEACH BELLE

0 + 0

31.35

* 9

MARIE BLOMQVIST, Hamre RK

BACCHUZ

0 + 0

32.03

* 10

THERESE NORDÉN, Enköpings RK

PRIDE T

0 + 0

32.55

* 11

SANDRA PERERS, Avesta RK

LAST DANCE

0 + 0

33.47

* 12

SAGA WOLGERS, Hamre RK

HUGO FREI

0 + 0

34.67

* 13

LISA LILJEKVIST, Älvkarleby RK

REAGGEA

0 + 0

35.21

* 14

SANDRA PERERS, Avesta RK

PERSOS CORTINA

0 + 0

35.38

* 15

EVA BERGLUND, Västerås RS

ÖRN

0 + 4

27.72

* 16

SANDRA PERERS, Avesta RK

QUANTOS

0 + 4

32.01

* 17

TEREZ ANDERSSON, Enköpings RK

UNFORGETTABLE

0 + 4

32.56

* 18

MOA SVENSK, Örebro FRK

ASKARDI

0 + 6

42.67

19

REBECCA PANNULA, Västerås RS

LITTLEFOOT 5

0 + 8

32.15

20

LINNEA HOLMBERG, Västerås RS

SALLY MALONE

1

61.13

21

TEREZ ANDERSSON, Enköpings RK

PETISSIMO

1

62.76

22

MARIE FILIPSSONWALLEN, Enköpings RK

FERRARA

4

50.83

23

JONNA BORG ZEIDLITZ, Salaortens RF

GRAND L

4

51.33

24

ZAZZA SKÄRFSTAD, Hamre RK

CHIVAS IMPERIAL

4

52.13

25

SOFIE PERERAFLUCK, Södertörn RT

ETOILE

4

52.17

26

SOFIA TUNGEL, Djursholms RK

ROBOCOP

4

52.20

27

FRIDA FREIJ, Västerås RS

JACK DANIELS

4

53.23

28

FILIPPA GRANTING, Älvkarleby RK

CANNELLONI

4

53.35

29

ANDERS LUNDSTRÖM, Enköpings RK

SCHERZO

4

53.56

30

LINA HENRIKSSON, Strömsholms RSF

ARD KINGSIZE

4

53.76

31

DANIEL BELL, Heby RF

SILVERSTONE

4

55.05

32

MIKAELA ZIMDAHL, Roslagens Rid och Kö

TENSEN

4

55.10

33

JOSEFIN STRÖM, Strömsholms RSF

CALGARY J

4

58.38

34

ERIKA SVANHEM, Enköpings RK

HAMLET

4

59.48

35

KARIN FROMELL, Enköpings RK

EXAKT

5

61.52

36

MALIN JANSSON, Tierps RK

PAULINA

8

51.51

37

THERESE HENRIKSSON, Västerås RS

GOLIAT

8

51.94

38

REBECKA TUVESSON, Hamre RK

LIEBE BARONIN F

8

53.62

39

KAROLIN STRÖM, Vänsta RF

CAROLUS REX J

8

54.33

40

MOVA BERGLUND, Västerås RS

ALVA

8

54.59

41

SOFIA ANDERSSON, Västerås RS

CHEYENNE CHARLES

8

55.16

42

JOHANNA CHRISTIANSEN, Stora Ekeby RK

SMULTRON

8

55.48

43

JESSICA NORKVIST, Östra Sörmlands Lant

SELENA VAN HET H

8

57.09

44

MIKAEL CARLSSON, Västerås RS

AXESS

8

59.88

45

EMELIE SANDBERG, Eskilstunaortens RF

LA MY

8

73.70

46

FREDRIK HAMMARSTRÖM, Västerås RS

OREAGON

8

74.58

47

HANNA NILSSON, Strömsholms RSF

WILDEMAN VAN´T KRUISVELD

9

60.80

48

JENNY BROLENIUS, Strömsholms RSF

LUSTA

9

63.69

49

LINN WÄSSMAN, Västerås RS

SIDNEY

9

76.56

50

CHARLIE SIEMERLING, Västerås RS

HELANIS

11

87.03

51

ELLENOR HJALMARSSON, Strömsholms RSF

PAGEMASTER

12

72.48

52

CAROLINA DAMM, Västerås RS

LEUTHINNE

12

73.86

53

NATHALI HAGSTRÖM, Strömsholms RSF

SERENATE B

15

71.28

54

CAMILLA AHRENBRING, Stora Wäsby FRK

KARIN

16

57.74

55

CHARLOTTE LARSON, Mälardalens RF

JACQUES LE MANS

16

72.89

56

MATILDA ANDERSSON, Skästa Ridcenter

NELSON

17

61.48

57

ANNELI THEOREN, Västerås RS

ASTA

17

77.21

58

JENNIE JUHLIN, Västerås RS

RENDEVOUZ

23

84.59

59

ACHIM FRANZ, Västerås RS

CASSIS Z

Ute

 

59

CARIN RÖNNLÖV, Skästa Ridcenter

SHELSEA

Ute

 

59

LINN MÅNSSON, Västerås RS

COMET FLYING PHEASANT

Ute

 

59

ANNETE LOUISE STAVA HUSEBÖ

BOG MONSTER

Ute

 

59

FRIDA FREIJ, Västerås RS

KEISER H

Ute

 

59

MALIN CARLBÄCK, Kumla RK

STEP FOR FUN

Ute

 

59

ISABELLE GUNNARSSON, Heby RF

MISS EASY

Ute

 

59

FILIPPA GRANTING, Älvkarleby RK

SMILY 005

Ute

 

59

CAROLINE CHRISTIANSEN, Djursholms RK

LUDO DE QUETTEHOU

Ute

 

59

JENNIE LEWIN, Salaortens RF

FRANCESKA

Ute

 

59

GABRIELLA BÄCKLUND, Strömsholms RSF

MARLEY

Ute

 

59

LINDA NILSSON, Salaortens RF

LA TOYA

Ute

 

59

CAROLINE CHRISTIANSEN, Djursholms RK

SAXSON

Ute

 

59

SOFIA JONSSON, Strömsholms RSF

WIWALDI

Ute

 




Klass 3 1.20 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Bertil Sandberg. Domare:Brith Isaksson. Banbyggare:Roland Nilsson.

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

ANDERS LAGERGREEN, Bromma RK

WINNIPEG VB

0

57.83

* 1

LOUISE HALÉN, Elvskogens RF

NIRVANA W

0

61.28

* 1

JESSICA LEWIN, Strömsholms RSF

WHITNEY

0

60.05

* 1

KATARINA AGGRING, Vallentuna RK

CAIZA K

0

59.91

* 1

PERNILLA GLATTER, Hamre RK

GALIANO

0

58.90

* 1

THERESE NYMAN, Salaortens RF

REMINA SB

0

56.84

* 1

CECILIA FERETTI, Nyby-Torshälla RK

CARENOT

0

64.44

* 1

CAROLINA ANDERSSON, Vallentuna RK

IVORY

0

55.85

* 1

LOUISE HALÉN, Elvskogens RF

GRAND BEAUTY

0

64.64

10

CHARLIE SIEMERLING, Västerås RS

LEON

1

65.68

10

CHARLIE SIEMERLING, Västerås RS

ASCO

1

66.75

12

JOSEFIN STRÖM, Strömsholms RSF

CELINE J

4

57.56

12

ANNELI THEOREN, Västerås RS

SCUDO

4

57.62

12

ANDERS LAGERGREEN, Bromma RK

WIZARD

4

60.09

15

REBECCA JANSSON, Strömsholms RSF

VELOX

7

74.54

16

IDA ALDERNÄS, Västerås RS

AISCHA

8

64.03

16

ANITA SANDE, Jump Club RSF

LAROON

8

59.60

16

JENNIE HALLSTRÖM, Skästa Ridcenter

HURRY UP S

8

60.74

16

CAROLINE MATTSSON, Strömsholms RSF

RAY TX

8

64.58

16

DANIELA HOLMQUIST, Västerås RS

LANTOZ

8

58.13

21

EMELIE SMEDEBY, Västerås RS

CISCO

12

63.92

21

ULRIKA NILSSON, Nyköpings RS

LANDO

12

59.59

21

PERNILLA WASSBERG, Västerås RS

ABDO

12

55.80

21

JESSICA BODIN, Västerås RS

AIRFORCE ONE

12

80.35

25

HANNA DAVIDSSON, Västerås RS

RODRIZZA

13

65.22

26

MATILDA WATZ, Södertälje RK

V.AMELUSINA 61

15

75.88

27

HANNA SAMUELSON, Västerås RS

LET´S GO 93

18

87.94

28

KAROLIN STRÖM, Vänsta RF

LOUISIANA J

Ute

 




Klass 2 1.30 - HOPPNING, BEDÖMNING A:0
Överdomare:Bertil Sandberg. Domare:Brith Isaksson. Banbyggare:Roland Nilsson.

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

CHARLIE SIEMERLING, Västerås RS

COR DE MALONE N

0

58.64

* 2

LARS ROEPSTORFF, Strömsholms RSF

CASTILLO J

0

58.66

* 3

PERNILLA WASSBERG, Västerås RS

RAMLORD

0

60.22

* 4

ANNA ERIXON, Ryttarkamraterna Kum

CAPRIFOL

0

60.27

* 5

HELENA TUNON, Tierps RK

GRACE

0

62.16

* 6

JENNIE JUHLIN, Västerås RS

MADONNA

0

62.81

* 7

MALIN JANSSON, Tierps RK

PAULINA

0

63.05

* 8

MELLE SKÄRFSTAD, Hamre RK

CARLINE X

0

64.03

* 9

HELENA TUNON, Tierps RK

GLITZY

0

64.32

* 10

MOVA BERGLUND, Västerås RS

ALVA

0

64.70

* 11

CAROLINE RAMQVIST, Nyköpings RS

HELLRIK 1065

0

65.11

* 12

HANNA KUUTMANN, Nyby-Torshälla RK

CAMBELLO QT

0

65.31

* 13

LINN MÅNSSON, Västerås RS

MÄRTA-LOUISE

0

65.82

* 14

ZAZZA SKÄRFSTAD, Hamre RK

MI LADY

0

66.67

* 15

MALIN JANSSON, Tierps RK

CHANELL-J

0

67.14

* 16

SOFIA HELMRICH, Strömsholms RSF

EMILIO 38

0

68.21

* 17

THERESE NORDÉN, Enköpings RK

BROKERS NICO

0

68.39

* 18

MATILDA WATZ, Södertälje RK

BIM BOY

0

69.10

* 19

KATARINA AGGRING, Vallentuna RK

LARRASINE

0

69.31

20

KARIN FROMELL, Enköpings RK

EXAKT

0

70.52

21

MARIE FILIPSSONWALLEN, Enköpings RK

CORONA

0

71.61

22

SANNE BERGSTRÖM, Örebro FRK

EL ROSSI

0

71.69

23

MARIE BLOMQVIST, Hamre RK

BACCHUZ

0

73.03

24

REBECCA PANNULA, Västerås RS

LITTLEFOOT 5

0

74.48

25

TEREZ ANDERSSON, Enköpings RK

UNFORGETTABLE

0

75.16

26

THERESE NYMAN, Salaortens RF

LAGANA

4

57.81

27

JESSICA NORKVIST, Östra Sörmlands Lant

PALET

4

63.65

28

JOHANNA CHRISTIANSEN, Stora Ekeby RK

CORDERO

4

64.05

29

THERESE NYMAN, Salaortens RF

SAMBALOLEC

4

64.54

30

SOFIA TUNGEL, Djursholms RK

ROBOCOP

4

66.96

31

ANNIKKI HIRN, Djursholms RK

LEONORA H

4

67.20

32

EVA BERGLUND, Västerås RS

ÖRN

4

68.13

33

CECILIA FERETTI, Nyby-Torshälla RK

QUINCY D

4

68.28

34

ANNA EDLUND, Örebro FRK

MASKROS

4

69.31

35

HANNA NILSSON, Strömsholms RSF

WILDEMAN VAN´T KRUISVELD

4

71.02

36

MADELEINE SEGERSTEN, Djursholms RK

BEACH BELLE

4

71.06

37

LINN WÄSSMAN, Västerås RS

SIDNEY

4

72.63

38

MOA SVENSK, Örebro FRK

ASKARDI

4

73.86

39

MIKAELA ZIMDAHL, Roslagens Rid och Kö

SATURNUS

4

74.31

40

FRIDA FREIJ, Västerås RS

JACK DANIELS

4

74.48

41

JOHANNA CHRISTIANSEN, Stora Ekeby RK

RAMONA

4

75.84

42

MARIA BERGMAN, Matfors RF

INDIAN MARCO

4

80.08

43

LINDA ÖHMAN, Hamre RK

EASYDOR

8

64.72

44

REBECKA TUVESSON, Hamre RK

LIEBE BARONIN F

8

68.02

45

MARIA CARLBÄCK, Kumla RK

STEP BY STEP

8

69.73

46

THERESE NYMAN, Salaortens RF

LUTRICIA MC NEAL

8

74.00

47

KAROLIN STRÖM, Vänsta RF

CAROLUS REX J

8

75.86

48

ISABELL LINDGREN STOOR, Västerås RS

PHYSICAL ATTRACTION

8

76.07

49

ACHIM FRANZ, Västerås RS

COOL WATER

8

82.84

50

ANITA SANDE, Jump Club RSF

LEON

9

84.86

51

MALIN CARLBÄCK, Kumla RK

STEP FOR FUN

10

89.97

52

THERESE HENRIKSSON, Västerås RS

GOLIAT

12

68.13

53

DANIEL BELL, Heby RF

SILVERSTONE

12

70.45

54

EMMA LUNDELL, Enköpings RK

TABATINGA

12

70.88

55

ISABELLA SVENSSON RISSANEN, Roslagens Rid och Kö

QUIZBY GREENFIELD

12

78.69

56

EMELIE NILSSON, Södertörn RT

CHESS

16

72.27

57

MIKAELA ZIMDAHL, Roslagens Rid och Kö

TENSEN

16

80.03

58

OLA TORSTENSON, Västerås RS

TURN AND BURN

16

80.28

59

CHARLIE SIEMERLING, Västerås RS

HELANIS

Utg

 

60

ANDERS LAGERGREEN, Bromma RK

UDESSO

Ute

 

60

CHARLOTTE FALCK, Team Aspvik RK

LOTUS

Ute

 

60

PERNILLA WASSBERG, Västerås RS

CINIUS

Ute

 

60

JENNIE JUHLIN, Västerås RS

JOYRIDE

Ute

 

60

FREDRIK HAMMARSTRÖM, Västerås RS

OREAGON

Ute

 

60

JENNY BROLENIUS, Strömsholms RSF

LUSTA

Ute

 

60

ZAZZA SKÄRFSTAD, Hamre RK

CHIVAS IMPERIAL

Ute

 

60

SANNE BERGSTRÖM, Örebro FRK

DANIA Z

Ute

 

60

TEREZ ANDERSSON, Enköpings RK

PETISSIMO

Ute

 

60

CAROLINE RUNFELDT, Heby RF

SALVADOR

Ute

 

60

SOFIE PERERAFLUCK, Södertörn RT

ETOILE

Ute

 

60

ACHIM FRANZ, Västerås RS

AGAZZI SOE

Ute

 

60

YVONNE TALAMO, Kumla RK

CAMILL S:T TROPEZ

Ute

 

60

FILIPPA GRANTING, Älvkarleby RK

SMILY 005

Ute

 

60

EMELIE SANDBERG, Eskilstunaortens RF

LA MY

Ute

 

60

NATHALI HAGSTRÖM, Strömsholms RSF

SERENATE B

Ute

 

60

CHARLOTTE LARSON, Mälardalens RF

JACQUES LE MANS

Ute

 




Klass 2 1.30 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Bertil Sandberg. Domare:Brith Isaksson. Banbyggare:Roland Nilsson.

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

JOSEFIN STRÖM, Strömsholms RSF

CALGARY J

0

75.39

* 1

PERNILLA GLATTER, Hamre RK

GALIANO

0

79.55

* 1

ANDERS LAGERGREEN, Bromma RK

VACANTOS

0

79.98

* 1

KATARINA AGGRING, Vallentuna RK

CAIZA K

0

76.22

5

ANITA SANDE, Jump Club RSF

LA QUATTRO

4

78.62

5

LOUISE HALÉN, Elvskogens RF

GRAND BEAUTY

4

81.31

5

AMANDA GULLSTRÖM, Södertälje RK

VALENCE

4

80.50

8

HANNA DAVIDSSON, Västerås RS

RODRIZZA

8

81.91

9

LOUISE HALÉN, Elvskogens RF

NIRVANA W

10

91.39

10

ANNELI THEOREN, Västerås RS

SCUDO

12

79.39

11

REBECCA JANSSON, Strömsholms RSF

VELOX

18

107.29

12

JESSICA BODIN, Västerås RS

AIRFORCE ONE

Utg

 

12

CAROLINA ANDERSSON, Vallentuna RK

IVORY

Utg

 

12

HANNA SAMUELSON, Västerås RS

LET´S GO 93

Utg

 




Klass 1 1.40 - HOPPNING, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)
Överdomare:Bertil Sandberg. Domare:Brith Isaksson. Banbyggare:Roland Nilsson.

Plac.

Ryttare

Häst

Fel

Tid

* 1

ANNIKKI HIRN, Djursholms RK

LEONORA H

0 + 0

34.21

* 2

PERNILLA WASSBERG, Västerås RS

RAMLORD

0 + 0

34.67

* 3

SANDRA PERERS, Avesta RK

LAST DANCE

0 + 0

37.92

* 4

ANNA ERIXON, Ryttarkamraterna Kum

CAPRIFOL

0 + 4

35.72

* 5

SANDRA PERERS, Avesta RK

PERSOS CORTINA

0 + 4

42.72

* 6

JOHANNA CHRISTIANSEN, Stora Ekeby RK

CORDERO

0 + 5

45.44

* 7

THERESE NYMAN, Salaortens RF

LAGANA

0 + 8

30.44

* 8

MIKAELA ZIMDAHL, Roslagens Rid och Kö

SATURNUS

0 + 8

36.46

* 9

OLA TORSTENSON, Västerås RS

PENTAX

0 + 8

36.78

10

SOFIA HELMRICH, Strömsholms RSF

EMILIO 38

0 + Utg

 

11

JENNIE JUHLIN, Västerås RS

MADONNA

4

47.26

12

CAROLINE RAMQVIST, Nyköpings RS

HELLRIK 1065

4

50.26

13

MALIN JANSSON, Tierps RK

CHANELL-J

4

51.19

14

THERESE NYMAN, Salaortens RF

LUTRICIA MC NEAL

4

51.48

14

IDA ÖSTER, Heby RF

SACHA

4

51.48

16

HANNA KUUTMANN, Nyby-Torshälla RK

CAMBELLO QT

4

51.86

17

ANNA EDLUND, Örebro FRK

MASKROS

4

52.95

18

HELENA LUNDSTRÖM, Enköpings RK

BETTY-BOOP

4

54.49

19

CECILIA FERETTI, Nyby-Torshälla RK

QUINCY D

4

55.12

20

LARS ROEPSTORFF, Strömsholms RSF

CASTILLO J

8

47.45

21

JENNIE JUHLIN, Västerås RS

JOYRIDE

8

48.82

22

JOHANNA CHRISTIANSEN, Stora Ekeby RK

RAMONA

8

48.84

23

KATARINA AGGRING, Vallentuna RK

LARRASINE

8

49.88

24

HELENA TUNON, Tierps RK

GLITZY

8

50.57

25

OLA TORSTENSON, Västerås RS

TURN AND BURN

8

51.67

26

SANNE BERGSTRÖM, Örebro FRK

DANIA Z

8

53.85

27

FILIPPA GRANTING, Älvkarleby RK

CANNELLONI

8

54.20

28

MARIA SEPPÄNEN, Södertälje RK

COLOMBO 49

9

72.79

29

ISABELLA SVENSSON RISSANEN, Roslagens Rid och Kö

QUIZBY GREENFIELD

11

66.61

30

SANNE BERGSTRÖM, Örebro FRK

EL ROSSI

12

54.96

31

ISABELL LINDGREN STOOR, Västerås RS

PHYSICAL ATTRACTION

Utg

 

32

JESSICA NORKVIST, Östra Sörmlands Lant

PALET

Ute

 

32

CAROLINE CHRISTIANSEN, Djursholms RK

LUDO DE QUETTEHOU

Ute

 

32

HELENA TUNON, Tierps RK

GRACE

Ute

 

32

REBECCA JANSSON, Strömsholms RSF

TESS

Ute

 


     RS-pro/HTML 02-03