Resultat Ponny 5 september Västerås Ryttarsällskap

Klass 1B HOPPNING kat.B:0.90m (Lätt A), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 1B HOPPNING kat.B:0.90m (Lätt A), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 1C HOPPNING kat.C:1.00m (Lätt A), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 1C HOPPNING kat.C:1.00m (Lätt A), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 1D HOPPNING kat.D:1.10m (Lätt A), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 1D HOPPNING kat.D:1.10m (Lätt A), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 2B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A:0
Klass 2B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 2C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A:0
Klass 2C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 2D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A:0
Klass 2D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 3B HOPPNING kat.B:0.70m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 3B HOPPNING kat.B:0.70m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 3C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 3D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 3D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A


Klass 1B HOPPNING kat.B:0.90m (Lätt A), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Christer Gustavsson. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ELLA BJÖRKLUND, Stora Ekeby RKGEIZER 0 + 026.78
* 2 ILONA LESKINEN, Årsta-Runsten SportRDAGGKÅPA 437.66
3 FELICIA ANDERSSON, Hedemorabygdens RKÅSKAR 454.65
4 ELLA BJÖRKLUND, Stora Ekeby RKKULLTORPS YRROL 558.11
5 ELLA BJÖRKLUND, Stora Ekeby RKMINZANNUte



Klass 1B HOPPNING kat.B:0.90m (Lätt A), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Christer Gustavsson. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MELINDA SJÖSTRANDOLSSON, Stora Ekeby RKMADAME 662.09



Klass 1C HOPPNING kat.C:1.00m (Lätt A), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Christer Gustavsson. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 HANNA SAHLIN, Kungsörs RKMINIGÅRDENS TIMON 0 + 024.81
* 2 LOUISE YTTER, Hamre RKMUNSBORO ELLIE 0 + 026.28
* 2 EMMA SJÖDIN, Hamre RKMUNSBORO BLOWTORCH 0 + 026.28
* 4 ERICA THUNBERG, Hamre RKMUNSBORO CHARMER 0 + 026.39
* 5 KARLJOHAN SUNDIN, Flensbygdens RFBINNAS KORALL 0 + 028.66
* 6 ILONA LESKINEN, Årsta-Runsten SportRNORRHAGA ILKA 0 + 029.40
7 HANNA BROBACKE, Hamre RKMUNSBORO BLACKIE 0 + 029.41
8 MATILDA LINDER, Flensbygdens RFCAF LUCKY BOY 0 + 032.23
9 EMIL HOLM, Enköpings RKSHADOW GLEN 0 + 032.84
10 LIVIA KRECKER, Västerås RSALEX 592 0 + 033.07
11 PAULINA LISRA, Västerås RSNÄSUDDENS EMMA 0 + 422.34
12 IDA LINDER, Salaortens RFSKATTEGÅRDS HOPPSAN 0 + 428.98
13 FELICIA LINDQUIST, Hallsta RKRUBIC CUBE 0 + 433.25
14 ELSA JOHANSSON, Hamre RKMICLAS CLINT EASTWOOD 453.59
15 JULIA NOREN, Storbyns RALDENTE E 559.43
16 LOIS PETTERSSON, Västerås RSMR ORBAN 764.08
17 IDA LINDGREN, Årsta-Runsten SportRNEXIS MERIELL 957.53
18 EMMA GUSTAFSSON, Hallstaviks RFFUTURE BOYUte
18 JOSEFIN SILJANDER, Strömsholms RSFTEQUILLAUte
18 EMIL HOLM, Enköpings RKMAY DAYUte
18 NELLY ENGDAHL, Nyby-Torshälla RKBROÄNGENS RUSSIBUSUte



Klass 1C HOPPNING kat.C:1.00m (Lätt A), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Christer Gustavsson. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ALEXANDRA WADSTRÖM, Skästa RidcenterGASQUE RP 165 468.06



Klass 1D HOPPNING kat.D:1.10m (Lätt A), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Christer Gustavsson. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 SOFIE THORSELL, Västerås RSWILHELMINDES JANNI 0 + 024.28
* 2 SARA LINDBERG, Heby RFNIGHT VISION 0 + 024.30
* 3 LOIS PETTERSSON, Västerås RSRAINBOW JUNCTION 0 + 027.03
4 LIVIA KRECKER, Västerås RSSJÖARYDS TARROCC 0 + 029.00
5 MAYA ERIKSSON, Åsebo RSINDRA 0 + 426.48
6 CAROLINE KARLSSON, Åsebo RSDIMMER 0 + Ute
7 JOSEFINE ENFORS, Södertälje RKMUNSBORO PERCY 444.60
8 TOVE NILSSON, Västerås RSPICASSO 842.60
9 CAROLINE HULDTGREN, Jump Club RSFTUBBER TWO TONE 1062.60



Klass 1D HOPPNING kat.D:1.10m (Lätt A), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Christer Gustavsson. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 KARIN BLOMKVIST, Färingsö RSKING´S LUDWIG 052.80
* 1 EMMA SJÖDIN, Hamre RKKERSENHOF 062.18



Klass 2B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A:0
Överdomare:Christer Gustavsson. Domare:Brith Isaksson. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ILONA LESKINEN, Årsta-Runsten SportRDAGGKÅPA 054.40
* 2 ISABELLE FRANZETTI, Salaortens RFMONT BLANC 056.25
* 3 ELLA BJÖRKLUND, Stora Ekeby RKGEIZER 065.12
4 ELLA BJÖRKLUND, Stora Ekeby RKLUKAS 454.08
5 FELICIA ANDERSSON, Hedemorabygdens RKÅSKAR 473.48
6 ELLA BJÖRKLUND, Stora Ekeby RKMUNSBORO STORM BREAKERUte
6 OSKAR TORSTENSON, Västerås RSBREEZEUte
6 ADINA BODÈN, Stora Ekeby RKSILVER HOOKSUte
6 ELLA BJÖRKLUND, Stora Ekeby RKKULLTORPS YRROLUte



Klass 2B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Christer Gustavsson. Domare:Brith Isaksson. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 IDA-SOFIA LINDBERG, Heby RFDON FUEGO 066.72
* 1 MELINDA SJÖSTRANDOLSSON, Stora Ekeby RKMADAME 064.59



Klass 2C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A:0
Överdomare:Christer Gustavsson. Domare:Brith Isaksson. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 IDA LINDER, Salaortens RFSKATTEGÅRDS HOPPSAN 054.42
* 2 LINN SJÖBERG, Hamre RKWILLE 058.76
* 3 ELSA JOHANSSON, Hamre RKMICLAS CLINT EASTWOOD 059.40
* 4 NELLY ENGDAHL, Nyby-Torshälla RKBROÄNGENS RUSSIBUS 060.05
* 5 FELICIA LINDQUIST, Hallsta RKPOETIC GILLBERT 062.51
* 6 EMIL HOLM, Enköpings RKSHADOW GLEN 063.42
7 MIKAELA HÖGLUND, Stora Ekeby RKTILDE 063.63
8 JULIA NOREN, Storbyns RALDENTE E 064.10
9 ADINA BODÈN, Stora Ekeby RKCLAUSHOLMS BALTHAZAR 065.61
10 MATILDA LINDER, Flensbygdens RFCAF LUCKY BOY 070.15
11 KARLJOHAN SUNDIN, Flensbygdens RFBINNAS KORALL 458.47
12 IDA LINDGREN, Årsta-Runsten SportRNEXIS MERIELL 459.20
13 HANNA BROBACKE, Hamre RKMUNSBORO BLACKIE 464.75
14 HANNA SAHLIN, Kungsörs RKMINIGÅRDENS TIMON 466.58
15 EMIL HOLM, Enköpings RKMAY DAY 471.68
16 ILONA LESKINEN, Årsta-Runsten SportRNORRHAGA ILKA 474.47
17 LOIS PETTERSSON, Västerås RSMR ORBAN 475.20
18 EMMA SJÖDIN, Hamre RKMUNSBORO BLOWTORCH 578.81
19 MOA NORDQVIST WIDH, Hamre RKMUNSBORO SHADRAGUte
19 EMMA GUSTAFSSON, Hallstaviks RFFUTURE BOYUte
19 MELINA NORKOLA, Hallsta RKGEISHA DREAMSUte
19 JOSEFIN SILJANDER, Strömsholms RSFTEQUILLAUte



Klass 2C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Christer Gustavsson. Domare:Brith Isaksson. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ALEXANDRA WADSTRÖM, Skästa RidcenterGASQUE RP 165 281.25
2 LOIS PETTERSSON, Västerås RSPOWER GOLD 20105.12



Klass 2D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A:0
Överdomare:Christer Gustavsson. Domare:Brith Isaksson. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 SOFIE THORSELL, Västerås RSWILHELMINDES JANNI 053.84
* 2 VICTORIA NORÉN, Storbyns RZLATAN KASPAR 054.87
* 3 JOSEFINE ENFORS, Södertälje RKMUNSBORO PERCY 054.97
* 4 LIVIA KRECKER, Västerås RSSJÖARYDS TARROCC 059.04
5 DENISE AVELIN, Hallsta RKCORALL MOON 060.88
6 AMANDA ALVMO, Hamre RKWILLIAM 061.24
7 SARA LINDBERG, Heby RFNIGHT VISION 061.28
8 ELIN PETTERSSON, Lurbo RKOLBIZ MINTY 067.83
9 MATILDA BORÉN, Hamre RKBOHEMIAN RHAPSODY 473.50
10 OLIVIA BORÉN, Hamre RKMUNSBORO SILVERMINT 860.44
11 TOVE NILSSON, Västerås RSPICASSO 864.12
12 EMMA ERIKSSON, Jump Club RSFLUCY 1082.64
13 FIA RAMSTRÖM, Skånsta RCABRA MAXUte
13 ALINA ERIKSSON, Jump Club RSFMUNSBORO LIMESTONEUte
13 EMMA SJÖDIN, Hamre RKKINGS FAVOURITEUte



Klass 2D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Christer Gustavsson. Domare:Brith Isaksson. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 KARIN BLOMKVIST, Färingsö RSKING´S LUDWIG 784.81
2 JENNIE TORSTENSON, Västerås RSSEAGRAM 1184.75



Klass 3B HOPPNING kat.B:0.70m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Christer Gustavsson. Domare:Brith Isaksson. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ELLA BJÖRKLUND, Stora Ekeby RKLUKAS 0 + 014.70
* 2 ELLA BJÖRKLUND, Stora Ekeby RKMINZANN 0 + 017.28
3 ISABELLE FRANZETTI, Salaortens RFMONT BLANC 0 + 017.84
4 EMELIE JANSSON, Stora Ekeby RKJUNIOR 0 + 024.55
5 JOEL TORSTENSON, Västerås RSBREEZE 0 + 1553.05
7 ADINA BODÈN, Stora Ekeby RKSILVER HOOKS 1476.44



Klass 3B HOPPNING kat.B:0.70m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Christer Gustavsson. Domare:Brith Isaksson. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 IDA-SOFIA LINDBERG, Heby RFDON FUEGO 052.78



Klass 3C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Christer Gustavsson. Domare:Brith Isaksson. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MOA NORDQVIST WIDH, Hamre RKMUNSBORO SHADRAG 0 + 014.28
* 2 LINN SJÖBERG, Hamre RKWILLE 0 + 017.41
3 FELICIA LINDQUIST, Hallsta RKPOETIC GILLBERT 0 + 019.75
4 JULIA KARLSSON, Hamre RKSHANAVILLE LAD 0 + 020.06
5 LOIS PETTERSSON, Västerås RSPOWER GOLD 0 + 026.28
6 MELINA NORKOLA, Hallsta RKGEISHA DREAMS 0 + 030.03
7 ADINA BODÈN, Stora Ekeby RKCLAUSHOLMS BALTHAZAR 460.26



Klass 3D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Christer Gustavsson. Domare:Brith Isaksson. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 DENISE AVELIN, Hallsta RKCORALL MOON 0 + 021.20
* 2 MATILDA BORÉN, Hamre RKBOHEMIAN RHAPSODY 0 + 022.76
* 3 EMMA RYDHOLM, Nyby-Torshälla RKMUNSBORO TONI 0 + 025.30
* 4 EMMA ERIKSSON, Jump Club RSFLUCY 0 + 027.24
5 ELIN PETTERSSON, Lurbo RKOLBIZ MINTY 0 + 027.82
6 JOANNA REUTERDAHL SJÖ, Märsta RKCUFFESGRANGE GOLDTOUCH 0 + 028.48
7 DANIELLE SANDBERG SALACH, Västerås RSIRISH HONOUR 0 + 422.54
8 VICTORIA NORÉN, Storbyns RZLATAN KASPAR 0 + 424.02
9 PETRA WESTHOLM, Västerås RSATTILA 449.32
10 OLIVIA BORÉN, Hamre RKMUNSBORO SILVERMINT 451.41
11 ALINA ERIKSSON, Jump Club RSFMUNSBORO LIMESTONE 460.28
12 SANNA ANDERSSON, Västerås RSFLYING TRIX 461.16
13 AMANDA ALVMO, Hamre RKWILLIAM 464.43



Klass 3D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Christer Gustavsson. Domare:Brith Isaksson. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 LINN SJÖBERG, Hamre RKHEMBYS BARRY LYNDON 851.90
2 EMMA PALMQVIST, Jump Club RSFMR PEGASUSUte

     RS-pro/HTML 02-03