Västerås Ryttarsällskap 1/9

Klass 1B/A,1C/A HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 1D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 1D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 2B HOPPNING kat.B:0.70m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 2D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 3 HOPPNING DIV 2 omgång 1. 0.60, 0.70, 0.80. 0.90 BED A:1a Laghoppning
Klass 4A,4B HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A
Klass 4C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A
Klass 4D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A


Klass 1B/A,1C/A HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Domare:Brith Isaksson. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ISABELLA MÖLLER, Aros RSRUBEN 0 + 022.24
* 2 ALEXANDRA ANDERSSON, Salaortens RFPICASSO 0 + 022.41
3 ANNA SVANE, Hamre RKQUEEN 0 + 026.48
4 ADINA BODÈN, Stora Ekeby RKLAVENDEL 0 + 028.50
5 ELINA MAGNUSSON, Västerås RSSUPER MARIO 147.25
6 JENNIFER LEWEN-HULTH, Stora Ekeby RKJOLA 443.54
7 MIMMI KORTELAINEN, Surahammars RFTAMARA 1868.11
8 KARIN BJÖRNSON, Stora Ekeby RKPOWER GOLDUte



Klass 1D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Stefan Holmgren. Domare:Brith Isaksson. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ISABELLE LILLEVARS, Köpings RKBLACK PEARL 0 + 026.16
* 2 AMANDA ALVMO, Hamre RKWILLIAM 0 + 030.01
3 LISA FAGER-BOHLIN, Vänsta RFKRYPTON 443.10
4 TOVE NILSSON, Västerås RSANDRIES 842.59
5 ALVA RAPPU, Jump Club RSFSKYLINE 949.00
6 LINA PETTERSSON, Jump Club RSFWOODFIELD FLASHUtg
7 JONAS LINDSTRÖM, Stora Ekeby RKYAKONUte
7 THILDA ANDERSSON, Nyby-Torshälla RKGNISTANUte



Klass 1D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Stefan Holmgren. Domare:Brith Isaksson. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MIKAELA GUSTAPHSON, Västerås RSSAM 455.97
2 ERIKA FORSBERG, Jump Club RSFCUFFSTOWN SILVER SNOWUte



Klass 2B HOPPNING kat.B:0.70m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Stefan Holmgren. Domare:Brith Isaksson. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ANNA SVANE, Hamre RKQUEEN 0 + 027.12
2 MARIA SVANE, Hamre RKTRULS 0 + 027.86
3 ANNA SVANE, Hamre RKLAERYDS IKAROS 0 + 435.77
4 MIRANDA ÅKESSON, Ryttarkamraterna KumWINIFRED Y CYM 1665.73



Klass 2C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Stefan Holmgren. Domare:Brith Isaksson. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ELINA MAGNUSSON, Västerås RSSUPER MARIO 0 + 018.77
* 2 ELIN KARLSSON, Köpings RKCHICO 0 + 021.03
* 3 MIMMI KORTELAINEN, Surahammars RFTAMARA 0 + 021.77
* 4 ADINA BODÈN, Stora Ekeby RKLAVENDEL 0 + 021.82
5 KAJSA WALLÉN, Sigtunabygdens RFSANTORI 0 + 025.00
6 DENISE FURCHERT, Köpings RKLYNETT 0 + 025.73
7 ALEXANDRA BÄCK, Salaortens RFNIWOKEE 0 + 026.68
8 MAJA ENGLUND, Arboga RSPILENS ELECTRA 0 + 028.28
9 MATILDA GREN, Hamre RKSHAKIRA 0 + 432.64
10 JOEL TORSTENSON, Västerås RSMUNSBORO BLOWTORCH 439.06
11 CASSANDRA ARNTSÉN SOTO, Baståsens RKGIRL POWER 439.09
12 ISABELLA MÖLLER, Aros RSRUBEN 445.50
13 KARIN BJÖRNSON, Stora Ekeby RKPOWER GOLD 760.19



Klass 2C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Stefan Holmgren. Domare:Brith Isaksson. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 CAROLINE ENGLUND, Jump Club RSFTIME IS MONEY 063.69
* 1 ANNA SVANE, Hamre RKLIP´S LIMITED EDITION 070.00



Klass 2D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Stefan Holmgren. Domare:Brith Isaksson. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 TOVE NILSSON, Västerås RSANDRIES 0 + 020.20
* 2 ALVA RAPPU, Jump Club RSFSKYLINE 0 + 021.25
3 LINA PETTERSSON, Jump Club RSFWOODFIELD FLASH 0 + 025.75
4 ELIN CLAESSON, Baståsens RKBACKYARD 0 + 029.83
5 ISABELLE LILLEVARS, Köpings RKBLACK PEARL 0 + 429.38
6 AMANDA ALVMO, Hamre RKWILLIAM 759.86
7 THILDA ANDERSSON, Nyby-Torshälla RKGNISTANUte



Klass 2D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Stefan Holmgren. Domare:Brith Isaksson. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MIKAELA GUSTAPHSON, Västerås RSSAM 452.37
2 ELLEN LARSSON, Västerås RSDANCING BOSS 571.53



Klass 3 HOPPNING DIV 2 omgång 1. 0.60, 0.70, 0.80. 0.90 BED A:1a Laghoppning
Överdomare:Stefan Holmgren. Domare:Brith Isaksson. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac.Lag/RyttareHästFelTidFelTid
 
1. Köping RK 0 157.93 0 94.25
3Nell GerkensGillis 39.00 75.00 57.00 40.00
16Estelle SethiMaster Of The Game 0 50.31 0 30.88
22Karolina BergerShila K 0 53.24 0 34.73
25Isabelle LillevarsRhyd-Ddu Mabon 0 54.38 0 28.64
 
2. Hamre RK Lag1 0 138.41 0 99.60
7Anna SvaneLaeryds Ikaros 0 31.53 5.00 40.62
20Ebba LindqvistCous Cous 0 56.86 0 36.92
24Matilda GrenShakira 0 50.02 0 28.59
42Linn LarssonAmaretto 0 59.01 0 34.09
 
3. Hamre RK Lag2 0 176.51 5.00 107.52
4Anna SvaneGullspira 0 65.22 0 31.43
9Maria SvaneTruls 0 64.28 5.00 45.00
32Emma SjödinKings Favourite 0 53.14 0 31.09
39Olivia BorénWinston 0 59.09 32.00 59.10
 
4. Stora Ekeby RK Lag1 0 177.03 16.00 126.62
6Alice JogevallDottir 0 57.24 0 37.24
19Astrid StåhleBinnas Korall 0 61.00 16.00 51.02
35William HumbleEscada 39.00 75.00 37.00 60.30
41Hanna SörbrandDanny Fan De Protterspol 0 58.79 0 38.36
 
5. Salaortens RF Lag1 0 168.30 47.00 140.98
1Ida EkhEkskogens Gnista 0 61.05 32.00 59.91
10Moa ÅhlbergIngolf´s Ozzy 0 59.19 15.00 46.95
11Fanny MatsandersCoras First 39.00 75.00 33.00 60.05
26Alexandra BäckNiwokee 0 48.06 0 34.12
 
6. Stora Ekeby RK Lag2 8.00 159.65
12Jennifer Lewen-HulthJola 4.00 51.73
27Mathilda AngeliniBallinaclogh Laura 4.00 57.94
30Adina BodènBaloo-B 0 49.98
36Jonas LindströmYakon 4.00 69.70
 
7. Baståsens RK 8.00 162.42
5Tintin FalkKapten Roll 16.00 88.56
18Caroline LindforsChippen 4.00 53.98
23Ebba PetterssonLudwig 0 53.34
40Mattias LarssonFlame Girl 4.00 55.10
 
8. Salaortens RF Lag2 10.00 205.28
2Fanny MatsandersMonty Robert 4.00 69.61
8Tyra SvenssonHästkullens Lover Boy 6.00 81.64
21Alexandra AnderssonPicasso 0 54.03
37Stina AldénNikki 8.00 59.97
 
9. Vänsta RF 23.00 206.64
13Denise AvelinDixiegirl 4.00 65.81
17Felicia HassleborgDuncarra Beauty 39.00 75.00
31Melina NorkolaCuffesgrange Goldtouch 19.00 83.18
38Lisa Fager-BohlinKrypton 0 57.65
 
10. Västerås RS 39.00 191.33
15Fanny FlyktGolden Piper 0 52.86
29Oskar TorstensonRidefix 39.00 75.00
34Jonna KohlénWilhelmindes Janni 0 63.47
 
11. Hallsta RK 52.00 215.57
14Moa JohanssonDaniella 0 63.77
28Ella SenderovitzBallinaclogh Snow Flake 13.00 76.80
33Thelma SöderqvistMisty´sgirl 39.00 75.00

--- Inga resultat ---



Klass 4A,4B HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A
Domare:Brith Isaksson. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
1 FANNY MATSANDERS, Salaortens RFMONTY ROBERT 061.78
1 ESTELLE SETHI, Köpings RKSALSTAS MAGIC STORM 058.22
1 MOA ÅHLBERG, Salaortens RFINGOLF´S OZZY 059.19
1 IDA EKH, Salaortens RFEKSKOGENS GNISTA 069.38
1 TINTIN FALK, Baståsens RKKAPTEN ROLL 062.10
1 TYRA SVENSSON, Salaortens RFHÄSTKULLENS LOVER BOY 066.06
1 MIRANDA ÅKESSON, Ryttarkamraterna KumWINIFRED Y CYM 062.25
1 FANNY MATSANDERS, Salaortens RFCORAS FIRST 049.16
8 NELL GERKENS, Köpings RKGILLIS 1487.35
9 ALVA ÅSLUND, Hamre RKMUNSBORO OH BOYUte
9 ALICE JOGEVALL, Stora Ekeby RKDOTTIRUte



Klass 4C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A
Överdomare:Stefan Holmgren. Domare:Brith Isaksson. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 CAROLINE ENGLUND, Jump Club RSFTIME IS MONEY 060.90
* 1 CAROLINE LINDFORS, Baståsens RKCHIPPEN 050.34
* 1 OLIVIA BELINKI, Baståsens RKMR NOUGAT 057.03
* 1 ESTELLE SETHI, Köpings RKMASTER OF THE GAME 053.38
* 1 EBBA LINDQVIST, Hamre RKCOUS COUS 057.13
* 1 MOA JOHANSSON, Hallsta RKDANIELLA 061.49
* 1 KAROLINA BERGER, Köpings RKSHILA K 050.88
* 1 EBBA PETTERSSON, Baståsens RKLUDWIG 057.59
* 1 ASTRID STÅHLE, Stora Ekeby RKBINNAS KORALL 068.87
* 1 ISABELLE LILLEVARS, Köpings RKRHYD-DDU MABON 058.40
11 DENISE FURCHERT, Köpings RKLYNETT 456.94
11 FANNY FLYKT, Västerås RSGOLDEN PIPER 455.41
11 CASSANDRA ARNTSÉN SOTO, Baståsens RKGIRL POWER 476.23
11 ELIN KARLSSON, Köpings RKCHICO 450.81
15 AMANDA DAHLIN, Köpings RKKÖHLS CAMELIA 983.86



Klass 4D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A
Överdomare:Stefan Holmgren. Domare:Brith Isaksson. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 LINN LARSSON, Hamre RKAMARETTO 061.77
* 1 SANDRA LINDFORS, Baståsens RKZOYA JG 048.52
* 1 EMMA SJÖDIN, Hamre RKKINGS FAVOURITE 053.56
* 1 STINA ALDÉN, Salaortens RFNIKKI 058.07
* 1 MATTIAS LARSSON, Baståsens RKFLAME GIRL 058.56
* 1 ADINA BODÈN, Stora Ekeby RKBALOO-B 056.09
* 1 OSKAR TORSTENSON, Västerås RSRIDEFIX 055.12
8 ELLA SENDEROVITZ, Hallsta RKBALLINACLOGH SNOW FLAKE 463.28
8 MATHILDA ANGELINI, Stora Ekeby RKBALLINACLOGH LAURA 457.52
8 ELIN ANDERSSON, Eskilstunaortens RFENERGY 479.36
8 ELIN CLAESSON, Baståsens RKBACKYARD 476.11
8 ELLEN LARSSON, Västerås RSDANCING BOSS 462.23
8 THELMA SÖDERQVIST, Hallsta RKMISTY´SGIRL 457.44
8 HANNA SÖRBRAND, Stora Ekeby RKDANNY FAN DE PROTTERSPOL 458.98
8 WILLIAM HUMBLE, Stora Ekeby RKESCADA 468.69
16 LISA KRAFT, Köpings RKMUNSBORO CHECK POINT 893.59

     RS-pro/HTML 02-03