Västerås AgriaAllsvenskan omg 3 och Div 1 omg 3 och 4. 4-5 maj 2013

Klass 1 1.30 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A:1a Laghoppning AgriaAllsvenskan Elit omg 3
Klass 2 1.25 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A:1a Laghoppning Ridsportallsvenskan DIV 1 omg 4
Klass 3 1.30 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 3 1.30 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 4 1.20 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 4 1.20 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 5 1.25 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A:1a Laghoppning Ridsportallsvenskan DIV 1 omg 3
Klass 6 1.25 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 6 1.25 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 7 1.15 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 7 1.15 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A


Klass 1 1.30 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A:1a Laghoppning AgriaAllsvenskan Elit omg 3
Överdomare:Jan Thunberg. Domare:Brith Isaksson. Banbyggare:Lena Salin.
Plac.Lag/RyttareHästFelTidFelTid
 
1. Årsta Runstens SR 0 209.74 0 120.52
1Moa FredrikssonContessa Della Vita 4.00 71.97 0 43.19
9Veronica SimbergBoogie Woogie 0 67.96 0 39.95
17Malin FredrikssonSoftline H 0 68.13 4.00 39.56
25John HickeyIan 0 73.65 0 37.38
 
2. Västerås RS 0 211.68 0 121.36
2Lois PetterssonHerz M 0 81.51 0 49.09
10Rebecca PannulaLittlefoot 5 0 64.70 0 39.19
18Linn WässmanChiemsee F 0 65.47 0 44.25
26Jennie JuhlinEasy Q 32.00 83.00 0 37.92
 
3. Strömsholm RF 0 212.87 0 122.20
7Maria HåkanssonAcorat 0 65.53 0 40.34
15Emma GuldingThonia V.s. 0 70.20 0 41.80
23Kristina WargQuidam De Ceasar 0 77.14 0 40.06
31Daniel SvenssonCalypso V/h Klavertje Vi 32.00 83.00 4.00 38.98
 
4. Jump Club RSF 0 205.21 4.00 117.95
5Nathalie AdelborgPhilip Morris 4.00 70.82 0 40.56
13Alexander SandbringDonna Moschella 0 68.85 4.00 40.34
21Jessica SimmMaxi I 0 66.43 0 38.25
29Emma EmanuelssonBellarina 0 69.93 4.00 39.14
 
5. Förening Skästa Ridcenter 0 216.09 4.00 120.16
8Michaela JärnesjöCaravaggio 0 71.44 0 39.62
16Erika BergqvistCan´t Buy Me Love 0 69.95 4.00 38.98
24Emma KåbringThelma 0 74.70 4.00 43.85
32Louise HaagaQuality 32.00 83.00 0 41.56
 
6. Trosa-Vagnhärad RK 5.00 229.31
6Caroline FrischDon Gretzky 0 72.14
14Emma AnderssonBudweiser 0 71.88
22Ulrica JernströmWings 8.00 68.78
30Annika KnaustFree And Easy 5.00 85.29
 
7. Hamre RK 8.00 201.26
3Johanna JuhlinKryddan Hästak 4.00 65.16
11Melle SkärfstadBruichladdich (47) 4.00 68.17
19Zazza SkärfstadAlinda 32.00 83.00
27Sara SjödinBentley V.d.m. 0 67.93
 
8. Södertälje RK 16.00 223.19
4Amanda JohanssonEl Capricho Atormentado 4.00 68.85
12Lina Ling-VannerusEpcote 12.00 81.13
20Maria SeppänenAsk Ungen 12.00 96.85
28Amanda GullströmRamius 0 73.21

--- Inga resultat ---



Klass 2 1.25 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A:1a Laghoppning Ridsportallsvenskan DIV 1 omg 4
Överdomare:Jan Thunberg. Domare:Britt Isaksson. Banbyggare:Lena Salin.
Plac.Lag/RyttareHästFelTidFelTid
 
1. Lurbo RF 0 219.27 8.00 137.80
1Maia BishopRobur 0 68.15 7.00 54.55
10Mikaela RindsjöRicardo 4.00 69.83 4.00 42.29
19Louise HalénPurple Haze 0 77.50 0 48.42
28Johanna OlesjöBunnahabhain 0 73.62 4.00 47.09
 
2. Jump Club RSF 0 220.44 44.00 140.48
7Alice TapperCaipirinha 0 69.84 28.00 52.00
16Natasha PedersenCartier 4.00 71.94 8.00 42.03
25Didrik NordinBahrain 0 78.31 8.00 46.45
33Rebecca TaxénNewman 0 72.29 28.00 52.00
 
3. Heby RF 4.00 216.03
8Sara NorrströmAkilles Hormesta 4.00 75.17
17Maria GustavssonMakarova xx 4.00 75.94
26Jonna LevauTango P. (46) 0 69.33
34Sissela SmithCanonico B 0 71.53
 
4. Förening Skästa RC 4.00 220.61
6Zara SöderbergCaretana Z 4.00 73.35
15Anette Holmberg RothCardini Carpe Diem 36.00 83.00
24Annelie TheorenEscutto 0 75.25
32Sofia BergDubonnet 0 72.01
 
5. Team Aspvik RK 8.00 210.76
3Kristofer-Robin LongoniOlivia 0 62.90
12Julia LongoniCalvin Va 8.00 75.46
21Malin ForseliusCandillo 0 72.40
 
6. Årsta Runsten SR 8.00 210.84
2Emma BergkvistVendela 8.00 69.01
11Kelly SchildberglindEasy To Like 0 69.69
20Mathias SamuelssonCorona 0 72.14
29Hanna CarlssonDiezel S 16.00 79.14
 
7. Djursholm RK 8.00 211.89
4Matilda SparrenhökScarlett De Breve 4.00 69.95
13Jennifer PatersonIce Of Diamonds Sn 4.00 72.66
22Louise WilliamssonAuction Power 4.00 70.40
30Fredric KamenskyCaillou Z 0 71.54
 
8. Stora Wäsby FRK 12.00 205.88
5Emma WillgårdGoldfever-H 8.00 66.44
14Johanna WimanRobinz King 0 70.62
23Jonna JakbäckJump Away 16.00 98.03
31Maria BredbergFight For Gold 4.00 68.82
 
9. Sigtunabygdens RF 44.00 224.30
9Lovisa BokströmSelena Van Het Hoge Schi 36.00 83.00
18Molly PellénEl Zeta Mystica 4.00 68.25
27Lisa EngströmCoco Chanel 36.00 83.00
35Stina AgnäsLasaron H 4.00 73.05

--- Inga resultat ---



Klass 3 1.30 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Jan Thunberg. Banbyggare:Lena Salin.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 JOHN HICKEY, Årsta Runstens SportFAIRPLAY VAN HET HELLEHO 0 + 031.06
* 2 DANIEL SVENSSON, Strömsholms RSFSANCHO 0 + 031.73
* 2 ANNIKA KNAUST, Trosa-Vagnhärads RKFREE AND EASY 0 + 031.73
* 4 MALIN FREDRIKSSON, Årsta Runstens SportSOFTLINE H 0 + 031.81
* 5 MATHIAS SAMUELSSON, Årsta Runstens SportCORONA 0 + 033.08
* 6 EMMA SANDBRING, Jump Club RSFPRETENDER Z 0 + 033.32
* 7 VERONICA SIMBERG, Årsta Runstens SportDAKAR Z 0 + 034.06
* 8 ERIKA BERGQVIST, Skästa RidcenterCAN´T BUY ME LOVE 0 + 034.11
* 9 AMANDA GULLSTRÖM, Södertälje RKVALENCE 0 + 036.19
* 10 JOHN HICKEY, Årsta Runstens SportTIRAMISU 0 + 036.45
* 11 KRISTIN ZACHRISSON, Heby RFNARVA 0 + 038.39
* 12 SOFIA SUNDQVIST, Trosa-Vagnhärads RKRUSTICA 0 + 039.76
* 13 MAJA LINDQVIST, Hamre RKRICO 0 + 040.97
14 THERESE NYMAN, Västerås RSCAHLUA 0 + 431.28
15 VERONICA SIMBERG, Årsta Runstens SportBOOGIE WOOGIE 0 + 431.86
16 AXEL WENEHULT, Årsta Runstens SportCAMOMILL 0 + 436.47
17 ALEXANDER SANDBRING, Jump Club RSFDONNA MOSCHELLA 0 + 437.59
18 ULRIKA NILSSON, Västerås RSJOLIE 0 + 439.96
19 STINA KAHLIN, Västerås RSGIBRAHIM F VAN HET HUIKV 0 + 442.53
20 AXEL WENEHULT, Årsta Runstens SportMANDRAKE 0 + 442.69
21 LOIS PETTERSSON, Västerås RSGRAND BEAUTY 0 + 443.60
22 ANNA MELLSTRÖM, Strömsholms RSFCASANO 0 + 838.53
23 JOHN HICKEY, Årsta Runstens SportFESTIVAL VAN TEXELHOF 0 + 838.92
24 MARIA BREDBERG, Stora Wäsby FRKFIGHT FOR GOLD 450.61
25 EBBA MICKELSON, Strömsholms RSFADRENALINE 454.03
26 JOANNA HAMMARSTRÖM, Strömsholms RSFERKO VAN DEN HUNSBERG 456.42
27 ANNA-CLARA PETTERSSON, Strömsholms RSFCORINTO LS LA SILLA 458.15
28 KAROLINA LINDSTRÖM, Heby RFSZKOOBY DOO 459.85
29 AMANDA GULLSTRÖM, Södertälje RKRAMIUS 460.01
30 EMMA KLAMAN, Skästa RidcenterWOLFRAM 460.03
31 DANIEL SVENSSON, Strömsholms RSFQUWITA B 460.26
32 CAROLINE FRISCH, Trosa-Vagnhärads RKLUKE SKYWALKER 460.33
33 ULRICA JERNSTRÖM, Trosa-Vagnhärads RKWINGS 460.71
34 THERESE NYMAN, Västerås RSACINDO SB 461.44
35 KRISTINA WARG, Strömsholms RSFQUIDAM DE CEASAR 463.21
36 LOUISE JOHANSSON, Jump Club RSFTU MAIME 465.04
37 ERIKA BERGQVIST, Skästa RidcenterCASCAYA 674.08
38 ERIKA BERGQVIST, Skästa RidcenterGHETOBREAKER VD BROUWERS 857.97
39 ALEXANDER SANDBRING, Jump Club RSFVAPITAL 858.02
40 LINA LING-VANNERUS, Södertälje RKEPCOTE 858.10
41 FANNY FRANZÉN, Rådmansö HSFAKVALEJA 859.74
42 CAROLINE MATTSSON, Jump Club RSFAMANDINE 860.92
43 DIDRIK NORDIN, Jump Club RSFCAMRAT FW 967.71
44 CHARLIE SIEMERLING, Västerås RSASCO 63 968.67
45 CHARLIE SIEMERLING, Västerås RSINDOCTRA 985.60
46 KRISTINA WARG, Strömsholms RSFYANIARA (44) 1089.78
47 JOHN HICKEY, Årsta Runstens SportALICANTE 1279.31
48 CHARLIE SIEMERLING, Västerås RSINDORAUtg
49 LIVIA KRECKER, Västerås RSVIENNAUte



Klass 3 1.30 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Jan Thunberg. Domare:Britt Isaksson. Banbyggare:Lena Salin.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 DIDRIK NORDIN, Jump Club RSFAMULETTE 476.89
2 MALIN FREDRIKSSON, Årsta Runstens SportSINFUL SAIDIEUte



Klass 4 1.20 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Jan Thunberg. Banbyggare:Lena Salin.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MIKAELA BERGSTRÖM, Västerås RSROSITA 0 + 023.95
* 2 LIVIA KRECKER, Västerås RSVIENNA 0 + 023.96
* 3 HANNA DAVIDSSON, Västerås RSCHIC 0 + 025.21
* 4 AMANDA JOHANSSON, Södertälje RKEL CAPRICHO ATORMENTADO 0 + 025.52
* 5 CARIN ZACHRISSON, Strömsholms RSFCOLOUR AMBER T (SWB) 0 + 026.18
* 6 KRISTINA WARG, Strömsholms RSFYANIARA (44) 0 + 026.61
* 7 ANNA MELLSTRÖM, Strömsholms RSFCASANO 0 + 026.66
* 8 JOHANNA LUNDHOLM, Sigtunabygdens RFLYX HÄSTAK 0 + 027.43
* 9 FELICIA OLSSON-LIND, Jump Club RSFAPRIL HAZE 0 + 027.62
* 10 JENNIE JUHLIN, Västerås RSARMANI 0 + 027.97
* 11 CARIN ZACHRISSON, Strömsholms RSFAIR MAX 0 + 028.48
* 12 PERNILLA WASSBERG, Västerås RSCARMA 0 + 028.51
* 13 ELEONORE LANDHAGE, Västerås RSCOZY 0 + 028.71
14 ANNELIE THEOREN, Skästa RidcenterFINDUS 0 + 030.43
15 ERIKA BERGQVIST, Skästa RidcenterGHETOBREAKER VD BROUWERS 0 + 030.91
16 LOIS PETTERSSON, Västerås RSHERZ M 0 + 030.93
17 LOUISE JOHANSSON, Jump Club RSFTU MAIME 0 + 031.25
18 CAROLINE FRISCH, Trosa-Vagnhärads RKDON GRETZKY 0 + 032.50
19 SOFIA HELMRICH, Hamre RKVALSEUR DE GALLAIX 0 + 034.47
20 LOIS PETTERSSON, Västerås RSGRAND BEAUTY 0 + 034.93
21 CHARLIE SIEMERLING, Västerås RSINDOCTRA 0 + 035.36
22 CHARLIE SIEMERLING, Västerås RSASCO 63 0 + 424.11
23 EMMA KLAMAN, Skästa RidcenterWOLFRAM 0 + 424.68
24 JOANNA HAMMARSTRÖM, Strömsholms RSFERKO VAN DEN HUNSBERG 0 + 425.01
25 KRISTINA BOKSTRÖM, Sigtunabygdens RFFLEUR DE LISE Q 0 + 425.80
26 CAROLINE MATTSSON, Jump Club RSFAMANDINE 0 + 425.86
27 JULIA CARLBOM, Hamre RKYELLOW 0 + 427.37
28 HANNA BELIN, Västerås RSSARTELIJN 0 + 430.68
29 ERIKA BERGQVIST, Skästa RidcenterCASCAYA 0 + 430.77
30 JOSEFIN ENGLUND, Västerås RS2 STEPS AHEAD 0 + 434.95
31 CHARLIE SIEMERLING, Västerås RSINDORA 0 + 435.10
32 HANNA NILSSON, Strömsholms RSFWILDEMAN VAN´T KRUISVELD 0 + 1046.08
33 EMMA ANDERSSON, Trosa-Vagnhärads RKBUDWEISER 0 + Utg
34 CAROLINE FRISCH, Trosa-Vagnhärads RKLUKE SKYWALKER 457.69
35 GABRIELLA BYSTEDT, Djursholms RKCOCO FLANEL 459.74
36 NICOLE HARTWIG, Trosa-Vagnhärads RKCANNAVARO 459.81
37 EMMY JARMELID, Trosa-Vagnhärads RKEQUUS ROXETTE 460.03
38 EMELIE SMEDEBY, Västerås RSJAMAICA ES 464.59
39 KAROLINA LINDSTRÖM, Heby RFSZKOOBY DOO 470.03
40 ELLINOR LUNDIN, Strömsholms RSFMONTE FELIZ 782.13
41 CAMILLA ANDREASSON, Lurbo RKOCTAN 865.82
42 LINN WÄSSMAN, Västerås RSVG POWER 1373.69
43 AMANDA MADSÈN, Strömsholms RSFCORDINA GRANDÉUtg
43 AMANDA GUSTAVSSON, Västerås RSPHYSICAL ATTRACTIONUtg
45 HANNA BELIN, Västerås RSULTIEMEUte
45 MADELEINE HOLM STRÖM, Strömsholms RSFMR BLUEUte
45 ROBIN ERIKSSON, Sigtunabygdens RFAMAZING BLAZEUte
45 TERESE BJÖRKLUND, Västerås RSCORDZYLAUte
45 TORBJÖRN WAHLBORG, Team Aspvik RKMAKE SUCCESSUte
45 JENNY KNUTSSONEKLUND, Team Aspvik RKCOURTAGE THUte
45 MAJA JONSON, Lurbo RKDIVA VAN DE MOLENBERGUte



Klass 4 1.20 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Jan Thunberg. Banbyggare:Lena Salin.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 JOHN HICKEY, Årsta Runstens SportCHILI GLENGORDON 076.84
* 1 LOIS PETTERSSON, Västerås RSGUN MAN (SWB) 075.02
* 1 MALIN FREDRIKSSON, Årsta Runstens SportSINFUL SAIDIE 073.53
* 1 DANIEL SVENSSON, Strömsholms RSFCORRIENDO TAU (SWB) 1250 069.70
* 1 DIDRIK NORDIN, Jump Club RSFCALICI XC 070.22
6 MOA FREDRIKSSON, Årsta Runstens SportMALTE 180.64
7 DIDRIK NORDIN, Jump Club RSFORIGINELL FW 474.36
8 THERESE NYMAN, Västerås RSCARLINA SB 683.81
9 SARA NORRSTRÖM, Heby RFCARBON 870.75
10 JOHN HICKEY, Årsta Runstens SportIN THE LEAD 1273.23
11 THERESE NYMAN, Västerås RSLADY LOVE SB (43) 29113.52
12 ULRIKA NILSSON, Västerås RSCANTONA Ute



Klass 5 1.25 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A:1a Laghoppning Ridsportallsvenskan DIV 1 omg 3
Överdomare:Jan Thunberg. Banbyggare:Lena Salin.
Plac.Lag/RyttareHästFelTidFelTid
 
1. Förening Skästa Ridcenter 0 231.37
5Zara SöderbergCaretana Z 0 75.12
16Anette Holmberg RothCardini Carpe Diem 0 75.91
27Annelie TheorenEscutto 0 80.34
38Sofia BergDubonnet
 
2. Djursholm RK 4.00 219.59
10Matilda SparrenhökScarlett De Breve 0 70.56
21Jennifer PatersonIce Of Diamonds Sn 0 75.03
32Louise WilliamssonAuction Power 4.00 74.51
43Fredric KamenskyCaillou Z 4.00 74.00
 
3. Heby RF 4.00 223.26
7Sara NorrströmAkilles Hormesta 4.00 75.34
18Maria GustavssonMakarova xx 12.00 78.40
29Jonna LevauTango P. (46) 0 73.64
40Sissela SmithCanonico B 0 74.28
 
4. Lurbo RK 4.00 230.21
9Mikaela RindsjöRicardo 4.00 73.21
20Therése GardströmBrokers Nico 13.00 88.47
31Louise HalénPurple Haze 0 78.74
42Johanna OlesjöBunnahabhain 0 78.26
 
5. Jump Club RSF 8.00 222.63
1Alice TapperCaipirinha 4.00 70.88
12Natasha PedersenCartier 4.00 73.33
23Didrik NordinBahrain 4.00 79.24
34Rebecca TaxénNewman 0 78.42
 
6. Stora Wäsby FK 12.00 219.28
8Emma WillgårdGoldfever-H 4.00 71.63
19Kristine WimanRobinz King 40.00 88.00
30Jonna JakbäckJump Away 4.00 80.98
41Maria BredbergFight For Gold 4.00 66.67
 
7. Årsta Runstens SR 12.00 221.71
6Emma BergkvistVendela 4.00 72.54
17Kelly SchildberglindCharlie 4.00 76.28
28Jessica NorkvistAximona Guöns (32) 8.00 76.59
39Hanna CarlssonDiezel S 4.00 72.89
 
8. Team Aspvik RK 20.00 220.13
4Kristofer-Robin LongoniOlivia 0 73.89
15Julia LongoniCalvin Va 16.00 74.58
26Malin ForseliusCandillo 8.00 70.86
37Torbjörn WahlborgMake Success 12.00 75.38
 
9. Rådmansö HSF 20.00 238.69
11Fanny FranzénAkvaleja 0 80.55
22Alexandra EsbjörnsdotterThe Rose 14.00 94.60
33Linnea LjunggrenKiora 12.00 81.88
44Anna HildebrandGyurci 8.00 76.26
 
10. Sigtunabygdens RF 56.00 236.95
2Josefine GillbrandQuestion Time 0 75.11
13Emma RomellVerzace 40.00 88.00
24Lisa EngströmCoco Chanel 40.00 88.00
35Molly PellénEl Zeta Mystica 16.00 73.84
 
11. Hamre RK 64.00 256.08
3Erica ThunbergValkenier 16.00 86.34
14Linn LeneklintCamir S 40.00 88.00
25Maja LindqvistRico 8.00 81.74
36Melle SkärfstadCarline X 40.00 88.00

--- Inga resultat ---



Klass 6 1.25 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Jan Thunberg. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Lena Salin.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 MARTINA RIESEL, Djursholms RKANGELO 0 + 024.44
* 2 MARTINA RIESEL, Djursholms RKBUGATTI VDL 0 + 024.83
* 3 MOLLY PELLÉN, Sigtunabygdens RFEL ZETA MYSTICA 0 + 025.52
* 4 LINN WÄSSMAN, Västerås RSSTAR 0 + 026.76
* 5 MIKAELA BERGSTRÖM, Västerås RSROSITA 0 + 026.81
* 6 REBECCA PANNULA, Västerås RSLITTLEFOOT 5 0 + 027.69
* 7 MICHAELA JÄRNESJÖ, Skästa RidcenterCARAVAGGIO 0 + 027.88
* 8 MARIA GUSTAVSSON, Heby RFMAKAROVA XX 0 + 028.74
* 9 KELLY SCHILDBERGLIND, Årsta Runstens SportCHARLIE 0 + 028.77
* 10 KELLY SCHILDBERGLIND, Årsta Runstens SportEASY TO LIKE 0 + 029.51
* 11 ANNELIE THEOREN, Skästa RidcenterESCUTTO 0 + 030.02
* 12 HANNA CARLSSON, Årsta Runstens SportDIEZEL S 0 + 030.93
* 13 JONNA LEVAU, Heby RFDIAMOND OF ORANGE HK 0 + 352.35
* 14 MIKAELA RINDSJÖ, Lurbo RKRICARDO 0 + 424.77
* 15 THERESE NYMAN, Västerås RSACINDO SB 0 + 424.96
* 16 JENNIFER PATERSON, Djursholms RKICE OF DIAMONDS SN 0 + 425.46
17 EMMA BERGKVIST, Årsta Runstens SportVENDELA 0 + 425.72
18 KRISTIN ZACHRISSON, Heby RFNARVA 0 + 425.84
19 BEATRICE ANDERSSON, Jump Club RSFCHILIS CAYENNE 0 + 427.15
20 LINN WÄSSMAN, Västerås RSCHIEMSEE F 0 + 427.22
21 MARIA HÅKANSSON, Strömsholms RSFACORAT 0 + 427.80
22 MELLE SKÄRFSTAD, Hamre RKBRUICHLADDICH (47) 0 + 427.84
23 ANNA MELLSTRÖM, Strömsholms RSFCASANO 0 + 429.72
24 CAROLINA DAMM, Västerås RSLEUTHINNE 0 + 429.75
25 ANN LIWING, Årsta Runstens SportFORZANDO 0 + 429.94
26 HANNA DAVIDSSON, Västerås RSCHIC 0 + 430.05
27 DIDRIK NORDIN, Jump Club RSFBAHRAIN 0 + 430.08
28 ZAZZA SKÄRFSTAD, Hamre RKALINDA 0 + 438.12
29 LIVIA KRECKER, Västerås RSVIENNA 0 + 826.53
30 FREDRIC KAMENSKY, Djursholms RKCAILLOU Z 0 + 829.49
31 SISSELA SMITH, Heby RFCANONICO B 0 + 831.01
32 OLIVIA ÖHLUND, Strömsholms RSFBALTIMORE VANT ROALAND 0 + 831.58
33 JOHANNA JUHLIN, Hamre RKKRYDDAN HÄSTAK 0 + 839.35
34 ANETTE HOLMBERG ROTH, Skästa RidcenterCARDINI CARPE DIEM 0 + 942.40
35 LINN LENEKLINT, Hamre RKCAMIR S 0 + 1150.78
36 NATASHA PEDERSEN, Jump Club RSFCARTIER 0 + Utg
36 JONNA LEVAU, Heby RFTANGO P. (46) 0 + Utg
36 LOUISE WILLIAMSSON, Djursholms RKAUCTION POWER 0 + Utg
39 MATILDA SPARRENHÖK, Djursholms RKSCARLETT DE BREVE 0 + Ute
40 JOHANNA OLESJÖ, Lurbo RKBUNNAHABHAIN 052.94
41 SARA SJÖDIN, Hamre RKBENTLEY V.D.M. 448.63
42 MARIA BREDBERG, Stora Wäsby FRKFIGHT FOR GOLD 450.97
43 JESSICA SOMMER, Haningebygdens RFFINALLY 453.65
44 TERESE BJÖRKLUND, Västerås RSCORDZYLA 458.04
45 THERÉSE GARDSTRÖM, Lurbo RKBROKERS NICO 463.24
46 LISA KOUKILA, Årsta Runstens SportCORNETANO BAY 568.00
47 SOFIA BERG, Skästa RidcenterDUBONNET 568.94
48 ANNELIE THEOREN, Skästa RidcenterFINDUS 568.95
49 DIDRIK NORDIN, Jump Club RSFAMULETTE 569.24
50 ELINOR LANDING, Team Aspvik RKMISS DELATE 853.71
51 JENNIFER WIGH, Heby RFANTRAX 855.48
52 CARIN ZACHRISSON, Strömsholms RSFCOLOUR AMBER T (SWB) 1250.90
53 KRISTINA BOKSTRÖM, Sigtunabygdens RFFLEUR DE LISE Q 1991.18
54 FELICIA OLSSON-LIND, Jump Club RSFAPRIL HAZEUte
54 DIDRIK NORDIN, Jump Club RSFCAMRAT FW Ute
54 ELEONORE LANDHAGE, Västerås RSCOZYUte
54 TORBJÖRN WAHLBORG, Team Aspvik RKMAKE SUCCESSUte
54 MELLE SKÄRFSTAD, Hamre RKCARLINE XUte
54 THERESE NYMAN, Västerås RSCAHLUAUte
54 JOANNA HAMMARSTRÖM, Strömsholms RSFERKO VAN DEN HUNSBERGUte
54 HANNA SAHLIN, Skästa RidcenterWINONAUte
54 ELLINOR LUNDIN, Strömsholms RSFMONTE FELIZUte
54 MIMMI PERZON, Folkärna RSROBUSTUte
54 TOBIAS WRANGBERG, Lurbo RKKOMETUte



Klass 6 1.25 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Jan Thunberg. Banbyggare:Lena Salin.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 SOFIA NOREN, Drevinge RSCARAMEL (SWB) 066.74
* 1 ZARAH AHLMAN, Drevinge RSGAMBERTIN V.D. MISPELAER 072.74
* 1 RONJA SÖDERQVIST, Jump Club RSFGRAPPA MB 061.91
* 1 CARIN ZACHRISSON, Strömsholms RSFOPRAH 064.86



Klass 7 1.15 - HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Jan Thunberg. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Lena Salin.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ANDERS LUNDSTRÖM, Västerås RSSCHERZO 0 + 030.78
* 2 JENNIE JUHLIN, Västerås RSJOYRIDE 0 + 032.52
* 3 BEATRICE ANDERSSON, Jump Club RSFCHILIS CAYENNE 0 + 034.39
* 4 JENNIE JUHLIN, Västerås RSARMANI 0 + 034.71
* 5 EMMA ROMELL, Sigtunabygdens RFVERZACE 0 + 035.28
* 6 HANNA DAVIDSSON, Västerås RSCHIC 0 + 035.70
* 7 JENNIFER WIGH, Heby RFANTRAX 0 + 036.45
* 8 ALICE TAPPER, Jump Club RSFCAIPIRINHA 0 + 036.68
* 9 MAIA BISHOP, Lurbo RKROBUR 0 + 036.69
* 10 ZARA SÖDERBERG, Skästa RidcenterCARETANA Z 0 + 037.31
* 11 TILDA WIDERSTRÖM, Västerås RSWARINA 0 + 037.70
* 12 CARIN ZACHRISSON, Strömsholms RSFCOLOUR AMBER T (SWB) 0 + 037.83
* 13 GABRIELLA BYSTEDT, Djursholms RKCOCO FLANEL 0 + 037.91
14 LOVISA BOKSTRÖM, Sigtunabygdens RFSELENA VAN HET HOGE SCHI 0 + 038.79
15 JENNIE JUHLIN, Västerås RSACOLINA 2 0 + 039.34
16 JOSEFIN ENGLUND, Västerås RS2 STEPS AHEAD 0 + 040.25
17 HANNA BELIN, Västerås RSSARTELIJN 0 + 043.53
18 HANNA BELIN, Västerås RSULTIEME 0 + 046.48
19 EMMA WILLGÅRD, Stora Wäsby FRKGOLDFEVER-H 0 + 432.12
20 KRISTINA BOKSTRÖM, Sigtunabygdens RFFLEUR DE LISE Q 0 + 434.89
21 HANNA SAHLIN, Skästa RidcenterWINONA 0 + 435.35
22 ANNELIE THEOREN, Skästa RidcenterFINDUS 0 + 438.85
23 LINA WALLIN, Strömsholms RSFCAYMAN 0 + 439.59
24 ELEONORE LANDHAGE, Västerås RSCOZY 0 + 655.59
25 SARA STENINGER, Södertälje RKPERCIVALE 0 + 656.01
26 REBECCA PANNULA, Västerås RSLIBERTY VIGILANTE 0 + 657.82
27 ERICA THUNBERG, Hamre RKVALKENIER 0 + 836.37
28 CAROLINA DAMM, Västerås RSLEUTHINNE 0 + 840.16
29 HANNA WAHLGREN, Stora Wäsby FRKTIMJAN 461.19
30 LISA ENGSTRÖM, Sigtunabygdens RFCOCO CHANEL 462.40
31 ELINOR LANDING, Team Aspvik RKMISS DELATE 463.28
32 SARA NORRSTRÖM, Heby RFAKILLES HORMESTA 463.58
33 OLIVIA ÖHLUND, Strömsholms RSFBALTIMORE VANT ROALAND 464.67
34 STINA AGNÄS, Sigtunabygdens RFLASARON H 465.01
35 AMANDA GUSTAVSSON, Västerås RSPHYSICAL ATTRACTION 465.12
36 HANNA NILSSON, Strömsholms RSFWILDEMAN VAN´T KRUISVELD 473.15
37 CHARLOTTE FREDRICSSON, Heby RFPINKSTERBOY 576.02
38 ROBIN ERIKSSON, Sigtunabygdens RFAMAZING BLAZE 681.30
39 JULIA CARLBOM, Hamre RKYELLOW 867.35
40 LINN WÄSSMAN, Västerås RSVG POWER 867.38
41 JULIA LONGONI, Team Aspvik RKCALVIN VA 979.00
42 REBECCA PANNULA, Västerås RSBRENVILLE V/D RENVILLE H 1096.62
43 STINA AROSENIUS, Stora Wäsby FRKZAMBA 1257.78
44 MAJA JONSON, Lurbo RKDIVA VAN DE MOLENBERG 1483.73
45 TERESE BJÖRKLUND, Västerås RSCORDZYLAUtg
46 MIKAELA BERGSTRÖM, Västerås RSROSITAUte
46 LINN WÄSSMAN, Västerås RSSTARUte
46 KRISTOFER-ROBIN LONGONI, Team Aspvik RKOLIVIAUte
46 JOHANNA LUNDHOLM, Sigtunabygdens RFLYX HÄSTAKUte
46 LOUISE HALÉN, Lurbo RKPURPLE HAZEUte



Klass 7 1.15 - HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Jan Thunberg. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Lena Salin.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ZARAH AHLMAN, Drevinge RSGAMBERTIN V.D. MISPELAER 068.06
* 1 SOFIA NOREN, Drevinge RSCARAMEL (SWB) 066.71
* 1 EBBA VÅLVIK, Heby RFCAMIRA 075.77
* 1 LOUISE KRISTIANSSON, Strömsholms RSFCARAT DESIRE 066.55
* 1 THERESE NYMAN, Västerås RSCARLINA SB 068.01
* 1 DIDRIK NORDIN, Jump Club RSFCALICI XC 064.27
* 1 EMELIE SMEDEBY, Västerås RSFARMORS MIRAKEL 062.81
* 1 CARIN ZACHRISSON, Strömsholms RSFOPRAH 061.37
* 1 RONJA SÖDERQVIST, Jump Club RSFGRAPPA MB 058.85
* 1 CECILIA BJELKE, Stora Wäsby FRKCLAUDE MONET VAN D´BAY 062.76
* 1 EMELIE SMEDEBY, Västerås RSULTIMAT 061.79
* 1 ANN LIWING, Årsta Runstens SportHEKTOR AH 071.05
* 1 DIDRIK NORDIN, Jump Club RSFORIGINELL FW 064.78
14 LOIS PETTERSSON, Västerås RSGUN MAN (SWB) 280.30
15 ANN LIWING, Årsta Runstens SportTERESA DE CASTILLE 468.20
15 ANN LIWING, Årsta Runstens SportCHA CHA CHA SN 469.87
15 THERESE NYMAN, Västerås RSLADY LOVE SB (43) 469.16
15 DANIEL SVENSSON, Strömsholms RSFCORRIENDO TAU (SWB) 1250 468.03
19 IDA ALDERNÄS, Västerås RSDURRANT B 2296.05
20 SARA NORRSTRÖM, Heby RFCARBON 27116.33
21 ULRIKA NILSSON, Västerås RSCANTONA Ute
21 JENNIE JUHLIN, Västerås RSCASSY WHITEUte

     RS-pro/HTML 02-03