Ponny resultat Västerås Ryttarsällskap 4/9

Klass 1B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A:0
Klass 1B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 1C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A:0
Klass 1D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A:0
Klass 1D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 2B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 2C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 2D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 3B HOPPNING kat.B:0.70m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 3B HOPPNING kat.B:0.70m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 3C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 3D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Klass 3D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Klass 4B HOPPNING kat.B:0.60m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Klass 4C HOPPNING kat.C:0.70m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Klass 4D HOPPNING kat.D:0.80m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round


Klass 1B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A:0
Överdomare:Lars Bergström. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ESTELLE SETHI, Köpings RKULTRA 061.93
* 2 ELLA BJÖRKLUND, Strömsholms RSFGEIZER 461.34
3 EMMA LÖVGREN, Köpings RKRAINY DAY 468.34
4 MICHELLE WOLLE, Fagersta RKCINDY IIIUte
4 ESTELLE SETHI, Köpings RKMONEY MAKERUte



Klass 1B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Lars Bergström. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 HANNA HEDSTRÖM, Heby RFBOOGIEMAN 079.25



Klass 1C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A:0
Överdomare:Lars Bergström. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ELINA MAGNUSSON, Västerås RSSUPER MARIO 061.50
* 2 EMMA HEDMAN, Strömsholms RSFCLASSIC HILL 065.07
3 OSKAR TORSTENSON, Västerås RSFREDRIKSBERGS LABAN 067.09
4 ELSA JOHANSSON, Hamre RKFRISKY 070.44
5 ELSA JOHANSSON, Hamre RKMICLAS CLINT EASTWOOD 071.09



Klass 1D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A:0
Överdomare:Lars Bergström. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EMMA SJÖDIN, Hamre RKKERSENHOF 064.65
* 2 KLARA STOLTZ, Heby RFVICTORIOUS BOOKU 065.40
* 3 JENNY HAMMAR, Köpings RKIMAIL 065.57
* 4 JENNY HANÅS, Heby RFLOMBRA DEL CHERUBINO 065.66
5 TOVE NILSSON, Västerås RSPICASSO 461.53
6 ALVA RAPPU, Skästa RidcenterSKYLINE 476.87
7 TOVE NILSSON, Västerås RSANDRIES 477.31
8 NATALIE HÄKKILÄ, Västerås RSAMARETTO 583.72
9 JULIA KARLSSON, Hamre RKMARENGO 687.09
10 DENISE AVELIN, Hallsta RKCORALL MOON 866.82
11 OLIVIA BORÉN, Hamre RKMUNSBORO SILVERMINT 875.96
12 JOSEFINE KÄLLBERG, Stora Ekeby RKARIADNE RP 1083 H 876.90
13 AMANDA ALVMO, Hamre RKWILLIAM 21101.75



Klass 1D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Lars Bergström. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 JOHANNA NORLING, Skästa RidcenterHLS SPECIAL EFFECTS 092.94
* 1 YANNIC JÖNSSON, Strömsholms RSFHOLMTEBO CRESTED TEN 082.18



Klass 2B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Lars Bergström. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EMELIE JANSSON, Stora Ekeby RKJUNIOR 0 + 025.05
* 2 ELLA BJÖRKLUND, Strömsholms RSFGEIZER 0 + 030.45
3 MAYA BLOMQVIST, Hamre RKBORRIS MISTY 0 + 030.90
4 MICHELLE WOLLE, Fagersta RKCINDY III 446.32
5 JOEL TORSTENSON, Västerås RSBREEZE 1975.09



Klass 2B HOPPNING kat.B:0.80m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Lars Bergström. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 HANNA HEDSTRÖM, Heby RFBOOGIEMAN 443.75



Klass 2C HOPPNING kat.C:0.90m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Lars Bergström. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ELINA MAGNUSSON, Västerås RSSUPER MARIO 0 + 022.47
* 2 JOHN LENNARTSSON, Arboga RSSUZY Q 0 + 024.82
* 3 NELLY ENGDAHL, Strömsholms RSFBROÄNGENS RUSSIBUS 0 + 025.09
4 OSKAR TORSTENSON, Västerås RSFREDRIKSBERGS LABAN 0 + 025.39
5 EMMA HEDMAN, Strömsholms RSFCLASSIC HILL 0 + 025.78
6 ELSA JOHANSSON, Hamre RKFRISKY 0 + 030.18
7 MOA NORDQVIST WIDH, Hamre RKMUNSBORO SHADRAG 865.03
8 EMMY ERIKSSON, Linde RidskolaSUPER 1054.54
9 ELSA JOHANSSON, Hamre RKLAS VEGASUte
9 NORA LANDÉN, Salaortens RFCAATJE VAN DE EINDHOEVEUte
9 NELLY ENGDAHL, Strömsholms RSFQUEEN OF JUNEUte
9 MIMMI KORTELAINEN, Surahammars RFTAMARAUte



Klass 2D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Lars Bergström. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EMMA SJÖDIN, Hamre RKKERSENHOF 0 + 023.50
* 2 KLARA STOLTZ, Heby RFVICTORIOUS BOOKU 0 + 023.62
* 3 EMMA SJÖDIN, Hamre RKKINGS FAVOURITE 0 + 024.38
* 4 DENISE AVELIN, Hallsta RKCORALL MOON 0 + 024.56
* 5 SARA ANDERSSON, Baståsens RKBIRK 0 + 025.94
* 6 TOVE NILSSON, Västerås RSANDRIES 0 + 026.50
7 JULIA KARLSSON, Hamre RKMARENGO 0 + 027.53
8 AMANDA ALVMO, Hamre RKWILLIAM 0 + 029.28
9 ZARA SÖDERBERG, Hamre RKMUNSBORO ELLIE 0 + 426.72
10 JENNY HANÅS, Heby RFLOMBRA DEL CHERUBINO 0 + 427.57
11 MATILDA GUSTAFSSON, Köpings RKDAVID 0 + 436.97
12 JENNY HAMMAR, Köpings RKIMAIL 0 + 437.72
13 NATALIE HÄKKILÄ, Västerås RSAMARETTO 0 + 940.88
14 JOY SINIMETS, Strömsholms RSFRED OCEAN 437.35
15 TOVE NILSSON, Västerås RSPICASSO 438.79
16 JONNA PERNSJÖ, Södra Dalarnas RFPECHE EXTRAVAGAMCIA 444.25
17 OLIVIA BORÉN, Hamre RKMUNSBORO SILVERMINT 761.38
18 MELINA NORKOLA, Hallsta RKCUFFESGRANGE GOLDTOUCH 1161.88
19 ALVA RAPPU, Skästa RidcenterSKYLINE 1471.34
20 RONJA NORLING, Arboga RSSCALDIA´S NIKITA 1767.78
21 HANNA SÖRBRAND, Stora Ekeby RKDANNY FAN DE PROTTERSPOL 2688.53
22 MATILDA BORÉN, Hamre RKBOHEMIAN RHAPSODYUte
22 JOSEFINE KÄLLBERG, Stora Ekeby RKARIADNE RP 1083 HUte



Klass 2D HOPPNING kat.D:1.00m (Lätt B), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Lars Bergström. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 YANNIC JÖNSSON, Strömsholms RSFHOLMTEBO CRESTED TEN 043.44
* 1 ALICIA PARTANEN, Örebro Ryttarteam FöTOP SPEED 048.91
3 EBBA PAYNE, Flensbygdens RFMISHUE 551.00
4 JOHANNA NORLING, Skästa RidcenterHLS SPECIAL EFFECTS 2064.00



Klass 3B HOPPNING kat.B:0.70m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Lars Bergström. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 EMELIE JANSSON, Stora Ekeby RKJUNIOR 0 + 019.52
* 2 EMELIE JANSSON, Stora Ekeby RKDOTTIR 0 + 021.43
3 ESTELLE SETHI, Köpings RKULTRA 0 + 021.73
4 EMMA LÖVGREN, Köpings RKRAINY DAY 0 + 023.32
5 MAYA BLOMQVIST, Hamre RKBORRIS MISTY 0 + 024.43
6 ESTELLE SETHI, Köpings RKMONEY MAKER 1656.24
7 JOEL TORSTENSON, Västerås RSBREEZEUte



Klass 3B HOPPNING kat.B:0.70m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Lars Bergström. Domare:Brith Isaksson. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 LINNEA EK-EKLIND, Västerås RSQUEEN OF CLOUDUte



Klass 3C HOPPNING kat.C:0.80m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Lars Bergström. Domare:Brith Isaksson. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 NELLY ENGDAHL, Strömsholms RSFBROÄNGENS RUSSIBUS 0 + 019.78
* 2 NELLY ENGDAHL, Strömsholms RSFQUEEN OF JUNE 0 + 020.90
* 3 TOVE MATTSSON, Strömsholms RSFVOGNMANDSGÅRDENS FLASHLI 0 + 021.98
* 4 ALEXANDRA ANDERSSON, Salaortens RFPICASSO 0 + 022.27
5 JOHN LENNARTSSON, Arboga RSSUZY Q 0 + 022.62
6 JOEL TORSTENSON, Västerås RSMUNSBORO BLOWTORCH 0 + 022.94
7 CORNELIA CARLSSON, Heby RFATHENA 0 + 023.97
7 SOPHIA LINDKVIST, Hallsta RKDIMMANS DIZASTER 0 + 023.97
9 MIMMI KORTELAINEN, Surahammars RFTAMARA 0 + 025.34
10 AMANDA DAHLIN, Köpings RKKÖHLS CAMELIA 0 + 027.41
11 EMMY ERIKSSON, Linde RidskolaSUPER 0 + 420.73
12 NORA LANDÉN, Salaortens RFCAATJE VAN DE EINDHOEVE 430.91
13 HELENE WALLGREN, Köpings RKJOYCE 432.66
14 EBBA HEDBERG, Salaortens RFSALO 439.21
15 MOA NORDQVIST WIDH, Hamre RKMUNSBORO SHADRAG 442.96
16 VILMA BORGLUND, Salaortens RFMIMMI 648.19



Klass 3D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser
Överdomare:Lars Bergström. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 SOFIA KRISTIANSSON, Baståsens RKPLEXUS 0 + 021.05
* 2 JOY SINIMETS, Strömsholms RSFRED OCEAN 0 + 021.89
* 3 EBBA PAYNE, Flensbygdens RFMISHUE 0 + 022.19
* 4 MELINA NORKOLA, Hallsta RKCUFFESGRANGE GOLDTOUCH 0 + 022.57
5 SARA ANDERSSON, Baståsens RKBIRK 0 + 023.06
6 DANIELLE SANDBERG SALACH, Västerås RSIRISH HONOUR 0 + 023.43
7 MATILDA GUSTAFSSON, Köpings RKDAVID 0 + 422.84
8 RONJA NORLING, Arboga RSSCALDIA´S NIKITA 0 + 432.76
9 JONNA PERNSJÖ, Södra Dalarnas RFPECHE EXTRAVAGAMCIA 432.46
10 EMMA SJÖDIN, Hamre RKKINGS FAVOURITE 432.74
11 ZARA SÖDERBERG, Hamre RKMUNSBORO ELLIE 544.96
12 ELINA JÄLKEMO, Salaortens RFMUNSBORO GRETA 944.38
13 HANNA SÖRBRAND, Stora Ekeby RKDANNY FAN DE PROTTERSPOL 1048.13
14 MATILDA BORÉN, Hamre RKBOHEMIAN RHAPSODY 1656.77
15 SANNA ANDERSSON, Västerås RSJASMINEUte
15 JOSEFINE JOHANSSON, Fagersta RKHECTOR PERTUte



Klass 3D HOPPNING kat.D:0.90m (Lätt C), AVD. B, BEDÖMNING A
Överdomare:Lars Bergström. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 ALICIA PARTANEN, Örebro Ryttarteam FöTOP SPEED 1554.88



Klass 4B HOPPNING kat.B:0.60m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Överdomare:Lars Bergström. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
1 EMELIE JANSSON, Stora Ekeby RKDOTTIR 2295.95
2 LINNEA EK-EKLIND, Västerås RSQUEEN OF CLOUDUte



Klass 4C HOPPNING kat.C:0.70m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Överdomare:Lars Bergström. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 HELENE WALLGREN, Köpings RKJOYCE 040.17
* 1 ALEXANDRA ANDERSSON, Salaortens RFPICASSO 044.52
* 1 TOVE MATTSSON, Strömsholms RSFVOGNMANDSGÅRDENS FLASHLI 042.99
* 1 AMANDA DAHLIN, Köpings RKKÖHLS CAMELIA 039.87
* 1 CORNELIA CARLSSON, Heby RFATHENA 045.19
* 1 JOEL TORSTENSON, Västerås RSMUNSBORO BLOWTORCH 041.12
* 1 VILMA BORGLUND, Salaortens RFMIMMI 040.62
8 SOPHIA LINDKVIST, Hallsta RKDIMMANS DIZASTER 445.99
9 EBBA HEDBERG, Salaortens RFSALO 559.85



Klass 4D HOPPNING kat.D:0.80m (Lätt D), BEDÖMNING Clear Round
Överdomare:Lars Bergström. Domare:Marie Wässman. Banbyggare:Roland Nilsson.
Plac. Ryttare Häst Fel Tid
* 1 SOFIA KRISTIANSSON, Baståsens RKPLEXUS 037.99
* 1 SANNA ANDERSSON, Västerås RSJASMINE 038.47
* 1 SOFIA BERGELEKTORS ATHENA 045.21
* 1 CARL MAGNUSSON, Stora Ekeby RKSEAGRAM 040.87
5 JOSEFINE JOHANSSON, Fagersta RKHECTOR PERT 452.41
5 DANIELLE SANDBERG SALACH, Västerås RSIRISH HONOUR 445.35
7 ELINA JÄLKEMO, Salaortens RFMUNSBORO GRETAUte

     RS-pro/HTML 02-03